BANM-in rektoru Elmar Qasımovun BANM-in Prezident təqaüdünə layiq görülmüş tələbələrinə təbriki
Sizin adınız Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 2015/2016-cı tədris ilində ali məktəblərə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında 14 sentyabr 2015-ci il tarixli Sərəncamında öz əksini tapmışdır. Bu il Bakı Ali Neft Məktəbinin 17 tələbəsi bu şərəfli ada layiq görülmüşdür. bu, sizin üçün bir fəxrdir və sizin çox böyük nailiyyətinizdir. Bakı Ali Neft Məktəbinə daxil olmaq hər bir tələbəmiz üçün daim yeni üfüqlər açır, sizə yeni-yeni uğurlar əldə etməyə zəmin yaradır. Azərbaycan gənclərinin, tələbələrimizin nailiyyətləri Ali Məktəbin uğurudur və biz buna ürəkdən sevinirik.
Prezident təqaüdünə layiq görülmüş tələbələrimizi səmimi qəlbdən təbrik edirəm! Azərbaycanın intellektual gəncliyinin məhz Bakı Ali Neft Məktəbində təhsi alması bizim üçün qürurverici və mühüm hadisədir!
Bakı Ali Neft Məktəbində təhsil alan bütün tələbələrə müvəffəqiyyətlər, daim bilik, bacarıq və fəallıqları ilə seçilmələrini arzulayıram!

Your names were indicated in the Order on Granting the Presidential Scholarship to Students Admitted to Higher Educational Institutions in academic year 2015/2016, as of September 14, 2015, issued by Ilham Aliyev, the President of the Republic of Azerbaijan. This honor was granted to 17 BHOS students. This is the matter of pride and manifestation of your great success. Every student admitted to our higher school may find new horizons and chances for further development. We see the success of Azerbaijani youth and our students as our own success, and we heartily rejoice at this achievement.
I cordially congratulate all students, the winners of the Presidential scholarship! The very fact of educating Azerbaijani intellectual youth at Baku Higher Oil School is an honor and bears great significance for us. I do wish all BHOS students great successes and the opportunity to be distinguished by knowledge, skills and achievements!