Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri növbəti uğurlu proqramda iştirak edəcəklər
Bakı Ali Neft Məktəbinin ( BANM) tələbələri "SABAH.lab" Akselerasiya Mərkəzinin proqramına qəbul olunublar. Proqram innovasiya və sahibkarlıq baxımından Avropada 1-ci yerdə olan “IE” Biznes Məktəbi və Təhsil Nazirliyinin əməkdaşlığı ilə təşkil olunur.
Bundan əvvəl "Azerbaijan 500 ASAN Startup" proqramını uğurla başa vuran BANM-in tələbələri Hüseyn Abızadə və Fərhad Ağayev "SABAH.lab" akselerasiya proqramında iştirak haqqı qazanıblar. Onlar bir komanda olaraq 460-dan çox fərdi və 170-dən çox qrup şəklində olan müraciət arasından seçilərək proqramda iştirak etməyə haqq qazanan 10 komandanın arasında yer alır.
Ümumilikdə 6 ay davam edəcək təhsil proqramının tərkibində yerli və beynəlxalq universitetlərdən (Stanford, MIT, UC Berkeley, IE Business School) bir neçə professorun və sənaye liderlərinin iştirakı təmin olunur.
"SABAH.lab" Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi və Təhsil İnstitutunun dəstəyi ilə fəaliyyətə başlayıb. "SABAH.lab"ın əsas məqsədi Azərbaycanda və regionda innovasiyaların əsasını qoymaq, iqtisadi inkişafa təkan vermək üçün ölkədə rəqabətli ekosistem yaratmaq və sahibkarlıq ruhunu yüksəltməkdir.

BHOS students to participate in another successful program
Students of Baku Higher Oil School (BHOS) have been admitted to the “SABAH.lab Acceleration Center” program. The program is organized in cooperation with the IE Business School, which ranks 1st in Europe in the Innovation and Entrepreneurship Category, and the Ministry of Education.
BHOS students Huseyn Abizadeh and Farhad Agayev, who had earlier completed successfully the “Azerbaijan 500 ASAN Startup” program, became eligible to participate as a team in the “SABAH.lab Acceleration” program. 10 teams were selected from more than 460 individual and more than 170 group applications to participate in the program.
Several professors and industry leaders from local and international universities, including Stanford, MIT, UC Berkeley, IE Business School, will participate in the six-month program.
SABAH.lab was launched with the support of the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan and the Institute of Education of the Republic of Azerbaijan. The main goal of SABAH.lab is to lay the foundation for innovation in Azerbaijan and the region, to create a competitive ecosystem in the country to stimulate economic development, and to raise the spirit of entrepreneurship.