BANM tələbəsinin layihəsi 7-ci qrant müsabiqəsində qalib seçilib
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan 2-ci kurs tələbəsi Rəvan Adilovun “Neft kapitalından çevrilmiş insan kapitalı” adlı layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondu 1 may–1 iyun 2015- ci il tarixlərində 7-ci qrant müsabiqəsində qalib layihələrdən biri elan olunub. Bu münasibət ilə BANM-in rəhbərliyi və kollektivi adından tələbimizi ürəkdən təbrik edir və ona layihənin icrasında uğurlar arzulayırıq!
Rəvan Adilovun sözlərinə görə, bu layihənin keçirilməsində əsas məqsəd SOCAR-ın hesabına xaricdə təhsil alan azərbaycanlıların mühəndislik ixtisaslarında təhsil alan tələbələrə ixtisas və təcrübi biliklərinin bölüşməklə onları təhsildə motivasiya etmək və yüksək ixtisaslı peşəkar mütəxəssis kimi yetişmələrinə dəstək olmaqdır. “Neft kapitalından çevrilmiş insan kapitalı” layihəsi 6 gün ərzində Bakı Ali Neft Məktəbində keçiriləcək. Ümumilikdə 6 mütəxəssisin iştirak edəcəyi layihənin açılış və bağlanış mərasimlərində ali məktəblərin, SOCAR-ın və Gənclər Fondunun nümayəndələri iştirak edəcək. Layihə ərzində SOCAR-ın hesabına xaricdə təhsil alan gənclər tələbələrə ölkəmizin neft siyasəti, əsrin müqaviləsi, TANAP və TAP layihələri və daha dərin ixtisasi biliklər haqqında ətraflı məlumat verəcək və onların suallarını cavablandıracaqlar. Layihədən xüsusilə 2, 3, 4-cü kurs bakalavr və magistr mühəndislik ixtisaslarında təhsil alan tələbələr faydalana biləcəklər.

BHOS second year student on Petroleum Engineering Ravan Adilov’s Human Capital Transformed from Oil Capital Project was announced as one of the winners of the 7th Grant Contest held at Youth Foundation of Azerbaijan Republic on May 1 – June 1, 2015.
According to Ravan Adilov, the primary goal of the said project is to support Azerbaijani students who study engineering abroad aided financially by SOCAR to share their practical knowledge with students studying in engineering programmes in order to motivate them to become highly qualified specialists. Human Capital Transformed from Oil Capital Project will be conducted at BHOS within 6 days. In general, the project engaging 6 specialists will gather representatives of SOCAR, Youth Foundation and higher educational institutions during the opening and closing ceremonies. During the project implementation, students who study abroad with SOCAR financial aid will give detailed information about oil policy of our country, Contract of the Century, TANAP and TAP projects and more profound professional knowledge. Q&A session will follow their presentations.
Especially 2nd, 3rd and 4th year bachelor and master students on engineering specialization may benefit from the above mentioned project.