Rektor Qarabağa görə beynəlxalq tərəfdaşlara təşəkkür etdi
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov Azərbaycan tarixinin ən şərəfli hadisəsi olan Qarabağın işğaldan azad edilməsi uğrunda apardığımız haqq mübarizəsində göstərdikləri dəstəyə görə Avrasiya Universitetlər Birliyinin Prezidenti, Prof. Mustafa Aydına və Böyük Britaniyanın Heriot-Vatt Universitetinin rektoru Prof. Riçard Vilyamsa təşəkkür ünvanlayıb.
30 il müddətində əlçatmaz olaraq qalan Qarabağın düşmən işğalından azad olunmasını böyük Qələbə adlandıran rektor Azərbaycan hökumətinin problemin bölgədə köklü həllinə, davamlı sülh və əmin-amanlığın bərqərar olmasına çalışdığını diqqətə çatdırıb.
E.Qasımov Bakı Ali Neft Məktəbinin həm Avrasiya Universitetlər Birliyi, həm də Heriot-Vatt Universitetilə əməkdaşlığa xüsusi önəm verdiyini, bundan sonra da yeni layihə və proqramların reallaşdırılacağına ümid etdiyini qeyd edib.
Məlumat üçün bildirək ki, Mustafa Aydın və Riçard Vilyams Böyük Vətən Müharibəsi günlərində Bakı Ali Neft Məktəbinə Azərbaycanın ərazi bütövlüyünü və haqlı mübarizəsini dəstəkləyən məktub ünvanlamışdı.

Rector thanks international partners for supporting Azerbaijan in its struggle to liberate Karabakh
Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov expressed gratitude to President of Eurasian Universities Union prof. Mustafa Aydin and Rector of the UK’s Heriot-Watt University prof. Richard Williams for the support they showed to Azerbaijan in its struggle to liberate Karabakh.
Calling the liberation of Karabakh from the 30-year occupation a Great Victory, the rector noted that the Azerbaijani Government is committed to restore lasting peace and order in the region through the radical solution of this problem.
Elmar Gasimov emphasized the importance of cooperation of Baku Higher Oil School with both Eurasian Universities Union and Heriot-Watt University. He expressed hope that in the future, Baku Higher Oil School, Eurasian Universities Union and Heriot-Watt University will continue to implement new joint projects and programs within the framework of this cooperation.
Note that during the Patriotic War, Mustafa Aydin and Richard Williams sent a letter to Baku Higher Oil School in which they expressed their support to Azerbaijan in its righteous struggle to restore its territorial integrity.