Qazprombankın birinci vitse-prezidenti Iqor Turuyev Bakı Ali Neft Məktəbində master-klass keçib
Rusiyanın dövlət bankı “Qazprombank”ın birinci vitse-prezidenti və Daxili Audit Departamentinin müdiri İqor Turuyev Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Biznesin İdarə olunması üzrə Tədris Mərkəzinin “Professional biznes müzakirələri” adlı sessiyaları çərçivəsində MBA tələbələrinə “Beynəlxalq bank sistemində innovativ texnologiya və yeni məhsullar” mövzusunda master-klass keçib.
Master-klass zamanı cənab Turuyev BANM tələbələrinə bank sektorundakı 20 illik fəaliyyətinə nəzər salaraq, çağdaş zamanda banka olan yanaşmalardan, eləcə də, beynəlxalq bank sisteminin yeni trendlərindən söhbət açıb. O, bildirib ki, artıq ənənəvi bank anlayışı getdikcə rəqəmsal bank anlayışı ilə əvəzlənir.
İqor Turuyev innovativ texnologiyaların müasir zamanda banklar üçün əhəmiyyətindən də bəhs edərək bildirib ki, bu cür bankların müştəriləri kimdir, haradadır, niyə bu cür banklara ehtiyac var, innovativ bank xidmətləri və məhsulları anlayışı, eləcə də, banklarda innovativ texnologiyaların müsbət məqamları və riskləri kimi məsələlərə də aydınlıq gətirib.
“Müasir zamanda internet həyatımıza gələndən bəri, getdikcə bütün biznesin artıq online sistemə keçidini görürük. Təbii ki bank sistemi də bundan kənarda qala bilməz. İnsanlar artıq vaxtlarını daha ağıllı idarə etmək üçün hər şeyi online formada etməyə üstünlük verir. İnternetin, smartfonların aktiv istifadə edildiyi zamanda, bankların innovativ texnologiyalardan geri qalması müştərilərin itirilməsi deməkdir. İndiki çağda bank məcburdur ki, müasir müştərinin ehtiyaclarını öyrənsin və tətbiq etsin” - deyə İqor Turuyev qeyd edib.
Sonda Iqor Turuyev MBA tələbələrini maraqlandıran sualları cavablandırıb və rektor Elmar Qasımova Ali Məktəbdə sessiya üçün yaradılmış şəraitə görə təşəkkürünü bildirib.

Within the framework of the “Professional Business Talks” sessions organized by the Business Administration Training Center, First Vice-President and Head of the Internal Audit Department of Gazprombank Igor Turuev held a master class on the topic of  “Innovative technologies and new products in the international banking system” for Master's degree students of Baku Higher Oil School (BHOS).
During the master class, Igor Turuev, who has 20 years of experience in the banking sector, told BHOS students about people’s attitude towards the bank and new trends in the international banking system. He said that the traditional banking concept is now being replaced with the digital banking concept.
Speaking about the importance of innovative technologies for modern banks, Igor Turuev told students about the methods of finding customers for digital banks, the need for existence of such banks, the concept of innovative banking services and products, the positive aspects of using innovative technologies in banks and the risks associated with their use.
“Today, when the Internet is increasingly entering our life, we are witnessing how the whole business is switching to online. And the banking system is no exception in this regard. People now prefer to do everything online in order to more rationally manage their time. The lag in the implementation of innovative technologies in the age of active use of the Internet and smartphones leads to the loss of customers. Today, banks are compelled to recognize and satisfy the needs of modern clients,” he said.
At the end of the event, Igor Turuev answered the students’ questions and expressed gratitude to Rector Elmar Gasimov for the conditions created at the BHOS for holding the master class.