“Dayanıqlı Ətraf Mühit: Yaşıl Enerjiyə keçid” mövzusunda eksklüziv Beynəlxalq Elmi Konfransı
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin 25 dekabr 2023-cü il tarixli Sərəncamı ilə 2024-cü ilin ölkəmizdə “Yaşıl dünya naminə həmrəylik ili” elan edilməsi ilə əlaqədar olaraq 6 dekabr 2024-cü il tarixində Bakı Ali Neft Məktəbində “Dayanıqlı Ətraf Mühit: Yaşıl Enerjiyə keçid” mövzusunda eksklüziv Beynəlxalq Elmi Konfrans təşkil olunub.
Konfransın əsas məqsədi davamlı gələcəklə bağlı iqtisadi, ekoloji və texnoloji problemlərin tədqiqini təşviq etmək və yeni perspektivləri maraqlı auditoriya ilə bölüşməkdir. Məqalələrin qəbulu aşağıdakı bölmələr üzrə aparılıb.
-
Bərpa olunan enerji
Yaşıl iqtisadiyyat
Yaşıl kimya
Ekoloji təmiz texnologiyalar
Təqdimatla çıxış edən hər bir iştirakçı “İştirak Sertifikatı” alıb.
İndeksasiya: Hər konfrans materialina Crossref-dən rəqəmsal obyekt identifikatoru (DOI) təyin edilir.
Scholar indekslənmə: Nəşr olunan əsərlər Google Scholar-da indeksasiya olunub.
ISBN: Konfrans materiallarının toplusuna ISBN nömrəsi verilir.
Jurnalın tələblərinə cavab verən məqalə BANM-in beynəlxalq elmi jurnalında məqalə kimi dərc olunub.
Məqalələr İngilis və Azərbaycan dillərində qəbul edilib.
Konfrans materiallarının elektron versiyasını təqdim olunmuş link vasitəsilə əldə edə bilərsiniz. Konfrans materialları

"Sustainable Environment: Transition to Green Energy"
In line with the declaration of 2024 as the "Green World Solidarity Year” in our country by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan H.E. Mr. Ilham Aliyev, dated December 25, 2023, the Baku Higher Oil School (BHOS) was pleased to host an exclusive International Scientific Conference on "Sustainable Environment: Transition to Green Energy" on December 6, 2024, in Baku, Azerbaijan.
The primary aim of the conference has been to promote investigation and exploration of economic, environmental and technological challenges of a sustainable future while sharing innovative perspectives with an interested audience. The papers were submitted under the following themes:
-
Renewable Energy
Green Economy
Green Chemistry
Eco-friendly Technologies
Each presenter has received a "Participation Certificate".
Indexing: Each conference material has been assigned a digital object identifier (DOI) from Crossref.
Scholar indexing: Published works have been indexed in Google Scholar.
ISBN: An ISBN number has been assigned to the collection of conference materials.
Submitted papers may also be published as articles in the BHOS International Scientific Journal provided they meet the journal’s requirements.