BANM-ın tələbələri SPE-nin PetroBowl Azərbaycan Çempionatının qalibi olublar
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Neft Mühəndisləri Cəmiyyəti Azərbaycan Bölməsinin "PetroBowl" Azərbaycan Çempionatı keçirilib. Çempionatda Bakı Ali Neft Məktəbi və digər universitetlərdən olan doqquz komanda iştirak edib.
Neft sənayesinə aid sualların verildiyi intellektual yarışmada suallara ən tez və doğru cavab verən komandalar qalib gələrək növbəti tura vəsiqə qazanıb. Mübarizənin sonunda üç komanda qalib elan edilib. Birinci yerə Ali Məktəbin "OnePetro" komandası layiq görülüb. Qalib komandanın üzvləri BANM-ın “Neft-qaz mühədisliyi” ixtisasının 5-ci kurs tələbələri – Nərmin Abbaslı, Fərhad Qəfimov, Niyaz Əhmədzadə və Vaqif Əliyev olublar.
Çempionatda  “Welldone” komandası ikinci, “Beyond Petrobowl” komandası isə üçüncü yerdə qərarlaşıb. Çempionatda səsləndirilən suallar SPE-nin gənc mütəxəssisləri tərəfindən hazırlanıb və məhz onlar çempionat zamanı qiymətləndirməni həyata keçiriblər. Xatırladaq ki, qaliblər Neft Mühəndisləri Cəmiyyəti Azərbaycan Bölməsinin sponsorluğu ilə 10-12 aprel tarixində Polşada baş tutacaq "PetroBowl" Regional Çempionatında Azərbaycanı təmsil edəcəklər.
Qeyd edək ki, "PetroBowl" Çempionatı hər il beynəlxalq səviyyədə müxtəlif ölkələrdə keçirilir və səkkiz regiondan səkkiz komanda bu yarışda iştirak edir. Regionlardan hansı komandanın beynəlxalq yarışa vəsiqə qazanacığı "PetroBowl" Regional Çempionatında müəyyən edilir.

Baku Higher Oil School (BHOS) hosted the PetroBowl Azerbaijan Championship of the national chapter of Society of Petroleum Engineers (SPE). Nine teams from BHOS and other universities attended the championship.
In the intellectual competition, the teams had to quickly provide correct answers to technical and non-technical industry-related questions to pass to next rounds. At the end of the contest, three teams were announced as winners. "OnePetro" team of the Higher School took the first place. The winning team members were fifth-year Petroleum Engineering students Narmin Abbasli, Farhad Gadimov, Niyaz Ahmedzadeh and Vagif Aliyev. “Welldone” team and “Beyond Petrobowl” team took the second and the third place respectively.
The questions were developed by young specialists from SPE who also performed the assessment during the championship. It shall be noted that the winners will represent Azerbaijan at the PetroBowl Regional Championship to be held in Poland on April 10-12, 2018. The sponsorship support for their participation will be provided by the Azerbaijani Chapter of the Society of Petroleum Engineers.
PetroBowl International Championship is held annually. Usually, eight teams from eight regions participate in the competition. The winner team to represent the region at the international contest will be identified by PetroBowl Regional Championship.