BANM və ASAN xidmət 1-ci Karyera sərgisini keçirir
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və ASAN xidmətin ASAN Könüllülük Məktəbinin birgə əməkdaşlığı çərçivəsində ilk dəfə olaraq “Karyera sərgisi” keçiriləcək. Əsas məqsədi ölkədə gənclərin məşğulluğunu artırmaq və onların işlə təmin olunmasına yardım etmək olan sərgi ASAN Könüllülük Məktəbinin “ASAN kadr” karyera mərkəzi tərəfindən BANM-ın təşkilatı dəstəyilə həyata keçiriləcək.
Sərgi 2018-ci ilin 1 mart tarixində, saat 10:00-dan 17:00-dək BANM-ın kampusunda keçiriləcək. “Karyera sərgisi” bütün vətəndaşlar üçün açıqdır və hər kəs iştirak edə bilər. Sərgidə çoxlu sayda ölkənin aparıcı şirkətlərinin iştirak nəzərdə tutulub. Sərgidə iştirak edən gənclər müxtəlif şirkətlərlə tanış olacaq və həmin şirkətlərin insan resursları üzrə müxtəxəssislərilə ünsiyyət yarada biləcəklər. Şirkətlər də öz növbəsində müxtəlif iş və peşəkar təcrübə təkliflərilə sərgi iştirakçılarının görüşünə gələcək, özləri üçün potensial kadrlar seçmək imkanı əldə edəcəklər.
“Karyera sərgisi”ndə SOCAR, Paşa Siğorta, Gilan Holdinq, EY, KPMG, Azercell, Atəşgah Siğorta, Azər Türk Bank, “Fireworks HR Agency”, Libraff və s. kimi tanınmış şirkətlər və onların insan resurları üzrə mütəxəssisləri iştirak edəcəklər.
Qeyd edək ki, öz məzunlarının işlə təmin olunmasına görə respublikada lider olan BANM bütün gənclərin işlə təmin olunması üçün atılan addımları dəstəkləyir və bu istiqamətdə hər cür təşkilati dəstək göstərməyə hazırdır.

Baku Higher Oil School (BHOS) and Volunteers school of ASAN Service will jointly conduct First Career Exhibition in the framework of their cooperation. The event, which is aimed to promote youth employment and to help young people find suitable jobs, will be held by the Career center under the ASAN’s Volunteers school with organizational support of the Higher School.
The exhibition is scheduled to take place at the BHOS campus on March 1, 2018 and will last from 10 am to 5pm. It will be open for all interested people. As expected, representatives of leading companies operating in Azerbaijan will participate in the exhibition. They will be represented by managers and specialists of well-known enterprises and organizations including SOCAR, Paşa Siğorta, Gilan Holdinq, EY, KPMG, Azercell, Atəşgah Siğorta, Azər Türk Bank, Fireworks HR Agency and Libraff.
The visitors will have an opportunity to be acquainted with the participating companies, meet with staff members of their Human Resources departments and learn about vacancies and employment procedures. In addition, the companies’ representatives will provide information about their job opportunities and internship programs. The exhibition will also help the companies to find their new staff members among the visitors.
Among national universities, BHOS has the largest number of graduates who have started working immediately after the graduation. As the leader in this area, the Higher School intends to support efforts and initiatives taken to provide employment opportunities for young people in the country.