BANM-ın müəllimləri Cisco Networking Akademiyasının seminarında iştirak ediblər
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BHOS) "Proseslərin avtomatlaşdırma mühəndisliyi" kafedrasının müəllimləri - dosent Nailə Allahverdiyeva, baş müəllim Süleyman Süleymanzadə və müəllim Eldar Babayev Cisco Şəbəkələşmə Akademiyasının Proqram seminarında iştirak ediblər. Seminar Cisco şirkəti və Cisco Şəbəkələşmə Akademiyasının AzNEXT yanında Müəllimlərə Təlim və Dəstək Mərkəzi tərəfindən təşkil edilib. Tədbirə 13 təhsil müəssisəsinin və hökumət təşkilatının 22 nümayəndəsi qatılıb.
Akademiyanın Korporativ Sosial Məsuliyyət üzrə meneceri Yelena Domotenko iştirakçılara Cisco Şəbəkələşmə Akademiyası ilə əməkdaşlıq imkanlarından, onun perspektivlərdən danşıb. Həmçinin, qurumun texniki məsələlər üzrə meneceri Yevgeni Morozov kurslarla bağlı təqdimat edib, Cisco Sistems tərəfindən yaradılmış kompüter və internet şəbəkələşməsinin vizual simulyasiyası olan Cisco Paket Tracer məhsulu haqqında məlumat verib.
AzNEXT yanında Müəllimlərə Təlim və Dəstək Mərkəzinin rəhbərinin müavini Emin Seyidov Akademiyanın Azərbaycanda inkişaf tarixindən danışıb və yerli təşkilatlarla gələcək əməkdaşlıq imkanları barədə fikirlərini bölüşüb.

Representatives of Process Automation Engineering department of Baku Higher Oil School (BHOS) including associate professor Naila Allakhverdiyeva, senior instructor Suleyman Suleymanzade and teacher Eldar Babayev took part in a seminar of Cisco Network Academy Program. It was organized by the Cisco company and the Center for Training of Instructors and Support of Cisco Networking Academy at AzNEXT. The event gathered 22 representatives from 13 educational institutions and state agencies.
Manager of the Academy’s Corporate Social Responsibility Elena Domotenko spoke about the opportunities and prospects of cooperation with the Cisco Academy, and the technical manager Evgeniy Morozov made a presentation about the portfolio of courses and demonstrated Cisco Packet Tracer, which is a cross-platform visual simulation of computer networks and Internet of things designed by Cisco Systems. Deputy Head of the Center for Training Instructors and Support of Cisco Networking Academy at AzNEXT Emin Seyidov told about history of the development of the Academy in Azerbaijan and shared his vision on the company cooperation with national organizations in the future.