Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin (THİK) Şahmat Klubunun “Kings of 64” adlı şahmat turniri keçirilib. BANM THİK-in təşkilati və maliyyə dəstəyilə keçirilən turnirdə İsveçrə sistemində olduğu kimi hər şahmatçıya 10 dəqiqə vaxt verilib. Turnirdə oyunçular şahmat bilikləri səviyyəsinə görə “Masters” (professional oyunçu) və “Challengers” (yeni başlayan oyunçular) qruplarına bölünüb.
"Kings of 64" turnirinin yekun nəticələrinə əsasən “Masters” qrupu üzrə birinci yeri İbrahim Şərifov, ikinci yeri Nizam Zahidli, üçüncü yeri isə Vüsal Kərimov tutub. “Challengers” qrupu üzrə isə birinci yer Tərxan İmanov, ikinci yeri Fərid Qəniyev, üçüncü yeri isə Azər Əliyev qazanıb. Hər iki qrup üzrə qaliblər kuboklarla mükafatlandırılıblar. Qruplar üzrə ilk 3 yerin qalibləri isə medallarla təltif olunublar.
BANM THİK-in sədri Zaur Məmmədzadə qalibləri təbrik edib, şahmata tələbələrimizin diqqətinin böyük olduğunu və BANM-da bu tipli turnirlərin tez-tez müxtəlif formatlarda təşkil olunacağını bildirib.

Chess club of Baku Higher Oil School (BHOS) conducted a tournament entitled “Kings of 64” and arranged with financial and organizational support of the Higher School’s Student Trade Union organization (STU). During the Swiss-system tournament, every player was given ten minutes. In accordance with their level, all participants were divided into two groups, namely “Masters” and “Challengers”; the former included experienced players and the latter included beginners.
Ibrahim Sharifov became the winner among masters. Nizam Zahidly and Vusal Kerimov took the second and the third places respectively. Tarkhan Imanov became the best among the beginners. Farid Ghaniyev and Azer Aliyev took the second and the third places respectively. The best players were awarded with Cups, while all the winners received medals.
Speaking at the awarding ceremony, the STU chairman Zaur Mammadzada extended his congratulations to the winners. He spoke about BHOS students’ interest in playing chess and said that similar tournaments became a tradition at the Higher School.