Bakı Ali Neft Məktəbində ümummilli lider Heydər Əliyevin anım mərasimi keçirildi
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Ümummilli liderimiz, müasir Azərbaycanımızın qurucusu və əvəzolunmaz siyasətçi Heydər Əliyevin xatirəsinə həsr olunmuş anım mərasimi keçirilib. Mərasimdə Ali Məktəbin rəhbərliyi, professor-müəllim heyəti və tələbələri iştirak ediblər.
Mərasim ulu öndərin əziz xatirəsinin bir dəqiqəlik sükutla yad edilməsilə başlayıb. BANM-in Tədris, elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Ramiz Hümbətov tədbir iştirakçılarını salamlayaraq onlara ümummilli liderin müdrik siyasəti, Vətən və dövlət qarşısındakı xidmətlərindən söz açıb və öz xatirəsində qalan dahi şəxsiyyətin xeyirxah əməllərindən danışıb.
Ali Məktəbin İngilis dili və humanitar fənnlər mərkəzinin dosenti, Tarix üzrə fəlsəfə doktoru Ələmdar Şahverdiyev isə ulu öndərin tarix boyu qoyduğu izdən, onun illər üzrə siyasi fəaliyyəti və quruculuq işlərindən danışıb.
Tədbirdə BANM-in tələbələri də Heydər Əliyevin həyat və yaradıcılığını əks etdirən prezentasiya ilə çıxış ediblər. Ali Məktəbin 5-ci kurs tələbələri Heydər Nəcəfov, Aqil Əsgərov və Fərid Mustafayev böyük araşdırma edərək dahi rəhbərin Azərbaycan xalqının müstəqilliyi uğrunda göstərdiyi xidmətini, ölkənin bütün sektorlarında o cümlədən neft sahəsində müdrik siyasətini və bu siyasətinin nəticələrini tədbir iştirakçılarının nəzərinə çatdırıblar.
Anım mərasimində, Ümummilli Liderin müstəqillik, yaradıcılıq, quruculuq ideyaları, həmçinin bu ideyaların cənab Prezident İlham Əliyev tərəfindən həyata keçirilən uğurlu davamı tədbir iştirakçıları üçün nümunə gətirilib və hər kəs xalqımızın davamlı inkişaf strategiyasına bu istiqamətdən yanaşaraq töhfə verməyə çağırılıb.

Commemoration ceremony in memory of national leader Heydar Aliyev held at Baku Higher Oil School
A commemoration ceremony in memory of the national leader, founder of modern Azerbaijan and outstanding politician Heydar Aliyev was held at Baku Higher Oil School (BHOS). It gathered attended BHOS management, professors, teachers, students and staff members.
At the beginning, the participants observed a minute of silence in the memory of the great leader of Azerbaijan. BHOS Vice Rector for Education, Science and International Relations Ramiz Humbatov spoke about the wise policy of Heydar Aliyev, his services to the Homeland and shared his memories about deeds of the national leader. Associate Professor of BHOS Centre of English Language and Humanitarian Disciplines, PhD in History Alemdar Shahverdiyev told about the role and place of the national leader in modern history and his political and public activity during many years.
The Higher School’s undergraduates made a presentation dedicated to Heydar Aliyev's life, activity and achievements. On the basis of their research, fifth-year students Heydar Najafov, Agil Asgarov and Farid Mustafayev presented a report about the national leader’s contribution to establishment and development of Azerbaijan as an independent state and about impressive results of his national policy and the oil strategy.
Speaking at the commemoration ceremony, the participants emphasized that ideas and strategy of the national leader continue to be successfully implemented by President of the Azerbaijan Republic Ilham Aliyev. They also called upon all citizens of Azerbaijan to make a contribution towards national prosperity and sustainable social and economic development.