Bakı Ali Neft Məktəbində Donor günü keçirildi
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Donor günü” adı altında növbəti xeyriyyə aksiyası - qanvermə aksiyası keçirilib. Aksiya Səhiyyə Nazirliyinin Bahadur Eyvazov adına Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutu ilə SOCAR-in birgə təşəbbüsü əsasında baş tutub. “Donor günü”ndə BANM-in kollektivi könüllü olaraq bu humanist aksiyaya qoşulublar.
Aksiya Səhiyyə Nazirliyinin B.Eyvazov adına Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutunun Mərkəzi Qan Bankının səyyar həkim briqadasının köməyi ilə bütün sanitar qaydaların tam təminatı şəraitində baş tutub.
Qeyd edək ki, BANM-də keçirilən aksiyanın əsas məqsədi talassemiyadan əziyyət çəkən və davamlı olaraq qan köçürülməsinə ehtiyyacı olan uşaqlara dəstək olmaqdır. Şirkətin humanitar və sosial layihələri çərçivəsində həyata keçirilən qan verilməsi xeyriyyə aksiyası hər il SOCAR-in bütün müəssisələrində olduğu kimi BANM-də də davamlı keçirilir. Ali Məktəbin müəllim-professor heyəti və digər əməkdaşları bu tip aksiyalarda hər zaman fəal iştirak edirlər.

Another charitable event entitled Donation Day was held at Baku Higher Oil School (BHOS). The charitable blood donation action was organized upon a joint initiative of SOCAR and the Central Blood Bank of the Scientific Research Institute of Hematology and Blood Transfusion named after Bahadur Eyvazov of the Ministry of Health of the Azerbaijan Republic.
Specialists of the Department on Providing Medical Services to SOCAR employees and an outreach brigade of highly qualified doctors of the Central Blood bank of the Research Institute of Hematology and Transfusion made all necessary arrangements to provide high quality medical services to the donors.
The Donation Day is held within a humanitarian campaign aimed at supporting the children suffering from thalassemia. It has been conducted at BHOS and other SOCAR’s structures annually in the framework of social projects of the company. The Higher School teachers and staff members actively participate in these initiatives implemented by SOCAR and focused on providing assistance to vulnerable groups of the population.