Cianni Bardazzi Bakı Ali Neft Məktəbində master-klass keçdi
İtaliyanın Maire Tecnimont Group şirkətinin Xüsusi təşəbbüslər və regionda koordinasiya üzrə birinci vitse-prezidenti, Rusiya və Xəzər regionu üzrə vitse-prezidenti Cianni Bardazzi Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Texnoloji innovasiya, biznes və liderlik” mövzusunda master-klass keçib. Tədbirdə BANM-in  rektoru Elmar Qasımov, Kinetics Tecnology şirkətinin Bakıdakı nümayəndəliyinin rəhbəri Nikolo Haylpern, Region üzrə biznes mütəxəssis Alessia Mangiapane, BANM-in artıq Kinetics Tecnology şirkətinin əməkdaşları olan məzunları, eyni zamanda şirkətdə hazırda təcrübə proqramı keçən tələbələri və Ali Məktəbin tələbə heyəti iştirak edib.
Rektor Elmar Qasımov tədbir iştirakçılarını salamlayaraq, onlara cənab Bardazzini BANM-in yaxın dostu kimi təqdim edib və Ali Məktəbin məzunlarına Maire Tecnimont Group tərəfindən verilən üstünlük və tələbələrinə yaradılan təcrübə proqramına görə Cianni Bardazziyə dərin təşəkkürünü bildirib. Rektor əminliklə qeyd edib ki, BANM-in tələbələri cənab Bardazzinin və eyni zamanda Kinetics Tecnology şirkətinin etimadını doğruldacaqlar.
Master-klassda olduqca maraqlı mövzulara toxunan cənab Bardazzi texnologiya və innovasiyanın yaranma mənbələrindən, sürətli inkişafından,  yeni ideyaların formalaşması, tətbiq olunması və biznes planlamasının aparılmasından danışıb, həmçinin nümunələrlə mövzuya aydınlıq gətirib.
Təbii ki, BANM tələbələrinin böyük maraq bəslədiyi mövzu – Liderlik haqda danışılmaya bilməzdi. Cənab Bardazzi tələbələrə liderlik anlayışından, əsl liderin xüsusiyyətlərindən və daxili keyfiyyətlərindən söhbət açıb.
Sonda Cianni Bardazzi iştirakçıların sualları əsasında Maire Tecnimont Group-un kadr siyasəti və işə qəbul prosesinin əsas mərhələləri haqda tələbələri bilgiləndirib və Elmar Qasımova BANM-in Maire Tecnimont Group-la sıx əməkdaşlığına görə təşəkkürünü bildirib.

Maire Tecnimont Group Special Initiatives and Regions Coordination Senior Vice President Gianni Bardazzi conducted a master class on innovation technologies, business and leadership at Baku Higher Oil School (BHOS). It was attended by BHOS Rector Elmar Gasimov, Region Business Specialist Alessia Mangiapane, Manager of KT-Kinetics Technology SpA Azerbaijan Branch Office, which represents Maire Tecnimont Group in the county, Niccoló Heilpern, and BHOS graduates working currently at the company. The master class was conducted for the Higher School undergraduates including the students who took internship at KT-Kinetics Technology.
Having welcomed the participants, Rector Elmar Gasimov introduced Gianni Bardazzi as one of the best friends of the Higher School and extended his gratitude to him for the support provided to BHOS graduates and arrangements made for the students’ internship at the company. He also expressed confidence that they would meet the company management’s expectations.
Developing the master-class topic, Gianni Bardazzi spoke about appearance and rapid development of innovations and technologies in our days, planning in business and developing, and implementation of innovative and groundbreaking ideas. He also provided practical examples on the subject from real life.
The undergraduates were particularly interested in the report on leadership. The guest told about main features and qualities, which every true leader shall possess. Answering their questions, he spoke about Human Resources policy and procedures and informed them about main stages of recruitment process at the company.
In closing the master class, Vice President of Maire Tecnimont Group Gianni Bardazzi expressed his gratitude to BHOS Rector Elmar Gasimov for effective and successful cooperation.