BANM-in prorektoru Rəşad Həsənov Türk Standartları İnstitutunda
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Ümumi işlər üzrə prorektoru Rəşad Həsənov Türkiyədə işgüzar səfərdə olub. Səfər zamanı Türk Standartları İnstitutunun (TSİ) icraçı direktoru Mehmet Bozdemir və onun müavini Aykut Kızbaşla görüşən prorektor BANM-in fəaliyyəti haqda danışıb, onun əldə etdiyi uğurlardan və Ali Məktəbdə tədris və idarəetmənin keyfiyyətindən, həmçinin Ali Məktəbdə İSO Standartlarının uğurlu tətbiqinin nəticələrindən danışıb.
Səfər zamanı prorektor TSİ-nin təşkil etdiyi “İSO 9001-2015” Standartının “Keyfiyyət idarəetmə sistemi – Baza bilikləri”, “Risk əsaslı proseslərin idarəedilməsi”, “Keyfiyyət idarəetmə sistemi - Sənədləşdirmə” və “Keyfiyyət idarəetmə sistemi – Daxili audit” təlimlərində iştirak edərək müvafiq sertifikatlarla təltif edilib.

Vice Rector for General Affairs of Baku Higher Oil School (BHOS) Rashad Hasanov had a work visit to Turkey. During the business trip, he visited Turkish Standards Institution (TSI) and met with TSI Executive Director Mehmet Bozdemir and his deputy Aykut Gizbash. At the meeting, Rashad Hasanov told about BHOS latest developments, the Higher School activities on quality control on teaching process and administration work, and application of ISO international standards in BHOS activities.
Vice Rector Rashad Hasanov also attended a training on application of the international standard ISO 9001:2015 (Quality management systems - Requirements) and received a certificate upon successful completion of the training.