BANM 700 bal toplamış tələbələrin sayına görə Respublikada liderdir
2017-ci il Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) bir çox göstəricilərə görə Respublika birincisi oldu. Onlardan biri də ali məktəblərə qəbul  imtahanlarından maximal  bal toplamış tələbələrin sayına görə liderlikdir. Belə ki, 700 bal toplamış bu ilki abituriyentlərin seçdikləri Ali Məktəblər üzrə statistikada BANM birinci yeri tutur. Həmin statistikaya əsasən Respublika üzrə 700 bal toplamış 15 nəfərin 7-nin seçimi BANM olmuşdur. Onlardan 5 nəfər “Proseslərin Avtomatlaşdırılması Mühəndisliyi”, iki nəfər isə “Kimya Mühəndisliyi” ixtisasını seçib. Həmin tələbələrin siyahısını sizə  təqdim edirk:
• Əsədzadə Mahirə Məhəbbət qızı
• Əliyeva Xalidə Vüqar qızı
• Əhmədov Elmir Rövşən oğlu
• Cəbrayılov Vahab Fuad oğlu
• Əsgərzadə Abdulla Sahib oğlu
• Məmmədova Jalə Müşviq qızı
• Əliyev Qabil Elçin oğlu
Respublikada müasir və dinamik inkişafı ilə seçilən BANM-in  rektoru Elmar Qasımov həmin gənclərlə görüş keçirərək onların nəinki BANM-in, həmçinin bütün Azərbaycan xalqının fəxri hesab etdiyini vurğuladı, tələbələrlə yaxından tanış oldu və onların gələcək planlarını böyük maraqla dinlədi. Görüş zamanı Ali məktəbin rektoru tələbələrə öz tövsiyyələrini verərək onları daha yeni zirvələr fəth etməyə ruhlandırdı.

BHOS holds record for number of students who earned 700 points
This year Baku Higher Oil School (BHOS) has become the first among national higher educational institutions for many indicators including number of first-year students who obtained the best score at the entrance exams. According to statistical data, seven out of 15 prospective students earned 700 points during the exams on the 1st group of specialities and all of them chose to study at BHOS. Five persons are Process Automation Engineering students, and two persons are Chemical Engineering students. The list of the students is provided below:
• Mahira Asadzadah
• Khalida Aliyeva
• Elmir Akhmedov
• Vahab Jebrayilov
• Abdulla Askerzadeh
• Jale Mamedova
• Gabil Aliyev
Speaking at a meeting with the students, the Higher School Rector Elmar Gasimov said that he highly appreciated their decision to study at BHOS, which is one of the most prestigious and dynamically developing higher educational institutions in the country. In his words, he is very pleased to see the young people whose success is a source of pride to all Azerbaijani people among BHOS undergraduates. The Rector talked to the students about their plans for future, gave them some advices and recommendations and wished to achieve new successes in their studies.