Bolqarıstanın Universitet Rektorları Şurasının sədri Bakı Ali Neft Məktəbində
Bolqarıstan Respublikasında Universitet Rektorları Şurasının sədri  və eyni zamanda,  İvan Rilski adına Dağ-Mədən və Geologiya Universitetinin rektoru prof. Lyuben Totev  və Bolqarıstan Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinin Konsulluq bölməsinin  rəhbəri cənab Kiril Apostolov Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) qonağı olub.
Universitetlər arası əməkdaşlığın və dostluğun yaradılması məqsədilə təşkil olunan görüşdə BANM-in tədris, elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru Ramiz Hümbətov qonaqları Ali Məktəbin strukturu, fəaliyyəti və qısa müddətdə əldə etdiyi nailiyyətləri  ilə tanış edib. Prof. Lyuben Totev BANM-də təhsil alan tələbələrin bilik səviyyələrinin statistik göstəriciləri ilə maraqlanaraq bu nəticələri çox yüksək qiymətləndirib.
BANM və onun fəaliyyətinə böyük maraq göstərən qonaqlar gələcəkdə yarana biləcək birgə əməkdaşlığın müxtəlif  sahələrindən danışıb.Göruşun sonunda qonaqlar Ali Məktəbi gəzərək onun fəaliyyətilə daha yaxından tanış olublar.

Chairman of the Council of Rectors of the Universities of Bulgaria at Baku Higher Oil School
Chairman of the Council of rectors of the Universities of Bulgaria at the same time rector of the university of Mining and Geology “St. Ivan Rilski” prof. Lyuben Totev and head of Consular Section of the Embassy of Bulgaria to Azerbaijan Mr. Kiril Apostolov visited Baku Higher Oil School.
BHOS vice rector on training, science and international relations prof. Ramiz Humbatov opened the meeting organized in order to establish cooperation and friendly relations between universities and informed the guests about BHOS structure, activities and achievements gained by the higher school within the short period of time. While taking interest in the statistic information on knowledge level of BHOS students, prof. Lyuben Totev highly evaluated the mentioned knowledge level.
The guests who demonstrated keen interest in BHOS and its activities talked about possible joint and diverse cooperation fields. In conclusion of the meeting the guests made acquaintance with BHOS more closely while walking within the building of the higher school.