Bakı Ali Neft Məktəbinin 5 tələbəsi təhsillərini Yunanıstanda davam etdirəcək
Bakı Ali Neft Məktəbinin “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan 5 tələbə təhsillərini Yunanıstanda davam etdirəcək. “Erasmus+” tələbə mübadiləsi proqramları çərçivəsində sözü gedən ixtisasın AM-14.1 qrup tələbələri arasında keçirilmiş müsahibə, tələbələrin ümumi orta müvəffəqiyyət göstəricisi və müstəqil şəkildə əlavə tədris materiallarını mənimsəmə qabiliyyəti göstəricilərinə görə, 5 tələbə - Şükürlü Mədinə, Hacıbalayeva Gülşən, İbrahimov Eltun, Qarazadə Rəmziyyə və Baxşılı Əmiraslan Yunanıstanın Pirey Tətbiqi Elmlər Universitetində 2017/2018-ci tədris ilinin payız semestrində təhsil almaq şansı əldə ediblər.
Bu tələbələrin həm təhsillərinin, həm də öz dünyagörüşlərinin daha da təkmilləşməsinə, o cümlədən Azərbaycanla Yunanıstan         arasında mövcud əməkdaşlığın elm və təhsil sahəsində daha da möhkəmlənməsinə xidmət edəcək.

Five students of Baku Higher Oil School go to study to Greece
Five fourth-year Process Automation Engineering undergraduates of Baku Higher Oil School (BHOS) go to continue their education in Greece within Erasmus+ program. Selected for their excellent performance, awards in various student contests and other achievements, Amiraslan Bakhshili, Ramziya Garazade, Gulshan Hajibalayeva, Eltun Ibragimov and Medina Shukurlu will study during an autumn term of 2017/2018 academic year at Piraeus Technology University (PUAS) in Athens.
BHOS signed a cooperation agreement with Piraeus Technology University within the Erasmus+ program in 2016. It is aimed, among other objectives, at developing bilateral exchange programs and enhancing partnership relations between Azerbaijan and Greece in the field of science and education.