Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələrinin BP-nin müsabiqəsində uğuru
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 3 tələbəsi BP şirkəti tərəfindən yay təcrübəçiləri üçün təşkil olunmuş “Techno Fest 2017” layihə təqdimatı yarışmasında 27 təcrübəçi arasında 2-ci və 3-cü yerləri tutaraq qaliblər arasında öz yerlərini alıblar. “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan IV kurs tələbəsi Tərlan Əliyev 2-ci yerə, “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasının IV kurs tələbəsi Aydan Əsədova və “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisasının IV kurs tələbəsi Fərhad Qədimov eyni balı toplayaraq 3-cü yerə layiq görülmüşdürlər.
BP-nin hər il həyata keçirdiyi “Techno Fest” adlı müsabiqə qlobal bir müsabiqədir və texniki sahədə innovasiyalara yönəlmiş ideyaların dəstəklənməsinə xidmət edir. BP-də çalışmaq arzusunda olan və BP-də yay təcrübəsi keçənlər, o cümlədən tələbələr üçün hər il şirkətdə “Techno Fest” yarışı təşkil olunur. Hər il gənc mühəndislər öz layihələrini təqdim etmək, təcrübə və nəticələri ilə bölüşmək imkanı qazanırlar.
Xatırladaq ki, keçən il BANM-in “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasının 3-cü kursunda təhsil alan Elşən Mikayılov BP şirkətində yay istehsalat təcrübəsində olduğu zaman keçirilən “Techno Fest 2016” müsabiqəsində I yeri qazanmışdı.

Baku Higher Oil School students are winners of BP contest
Three undergraduates of Baku Higher Oil School (BHOS) became winners of Techno Fest 2017 project presentation contest conducted by BP-Azerbaijan for interns undertaking summer on-the-job training internship at the company. Fourth-year Chemical Engineering student Tarlan Aliyev took second place, while fourth-year Process Automation Engineering student Aydan Asadova and Petroleum Engineering student Farkhad Gadimov shared third place.
BP conducts the annual Techno Fest contest world-wide for those participating in the company summer internship programs and for those willing to start working for BP. The contest aims to support ideas on innovations development in technical sphere and provides young engineers with opportunity to develop and present their projects as well as to share their experience and results.
In summer 2016, BHOS third-year Process Automation Engineering student Elshan Mikayilov did an internship at BP and participated in the project presentation contest.