Maire Tecnimont Group-un vitse-prezidenti Bakı Ali Neft Məktəbində
Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov İtaliyanın Maire Tecnimont Group şirkətinin birinci vitse-prezidenti Canni Bardazzi və sözügedən şirkətin Azərbaycan üzrə nümayəndəliyi KT-Kinetics Technology şirkətinin rəhbəri Nikolo Heilpern ilə görüş keçirib.
Görüş zamanı BANM-in rektoru Elmar Qasımov qonaqları salamlayıb onları Ali Məktəbdə bir daha görməkdən məmnunluğunu ifadə edib. Ali Məktəbin Maire Tecnimont Group şirkəti ilə əməkdaşlıqdan söz açan rektor bu əməkdaşlıq sayəsində BANM-in tələbələrinin şirkətin təşkil etdiyi təcrübə proqramlarında iştirak imkanı qazandıqlarından bəhs etdi. Elmar Qasımov Ali Məktəblə birgə təşəbbüs əsasında həyata keçirilən bu proqramın önəmini vurğulayaraq yaradılan imkanlara görə tərəfdaş şirkəti təşəkkür etdi.
Maire Tecnimont Group şirkətinin birinci vitse-prezidenti Canni Bardazzi öz çıxışında bildirdi ki, rəhbərlik etdiyi şirkətin əsas məqsədlərindən biri də professional səviyyəni yüksəltmək və uzunmüddətli əlaqələr yaratmaqdır. C.Bardazzi ikitərəfli əməkdaşlığın davamlı inkişafa xidmət edəcəyinə ümidvar olduğunu vurğulayıb. O, həmçinin BANM-də mühazirə vermək niyyətində olduğunu bildirib.
Qeyd edək ki, sözügedən proqram BANM və İtalyanın Maire Tecnimont Group şirkəti arasında 19 oktyabr 2016-cı il tarixində imzalanmış əməkdaşlıq haqqında razılaşma çərçivəsində həyata keçirilir. 17 həftə ərzində davam edən proqram zamanı tələbələr şirkətin müxtəlif şöbələrində təcrübə keçərək texniki biliklərə yiyələnməklə yanaşı, real problemləri həll etməyi öyrənmiş, liderlik bacarıqları, kommunikasiya bacarıqları, müqavilələrin idarəolunması kimi istiqamətlərlə tanış olmuşlar. Bu təcrübə onlara tikinti ərazisində (Sumqayıt) və şirkətin filialında təcrübə keçməklə KT-Kinetics Technology kimi qlobal şirkətdə bacarıqlarını inkişaf etdirməyə imkan yaratmışdır.
Cari ildə BANM-in məzunları Riyad Baxşiyev və Sənan İbrahimov İtaliyanın Maire Tecnimont Group şirkətinin Azərbaycan üzrə nümayəndəliyi KT-Kinetics Technology şirkətinin müəssisələrində təşkil olunan istehsalat təcrübəsi proqramını uğurla başa çataraq həmin şirkətdən iş təklifi alıblar. Hal hazırda BANM-in məzunları sözügedən şirkətdə çalışırlar.

Vice President of Maire Tecnimont at Baku Higher Oil School
Rector of Baku Higher Oil School Elmar Gasimov hold a meeting with Gianni Bardazzi, Senior Vice President, Group Special Initiatives and Regions Coordination, Maire Tecnimont Group (Italy), and Niccolo Heilpern, head of Kinetics Technology, branch office of Maire Tecnimont in Azerbaijan. The Rector welcomed the guests and expressed his pleasure to see them at BHOS once again. Speaking about cooperation with the company, he said that within this partnership BHOS students were able to participate in internship programs arranged by Maire Tecnimont. Elmar Gasimov emphasized importance of such mutually beneficial initiatives and expressed his gratitude to the company management for providing professional training opportunities to BHOS students.
In his turn, Maire Tecnimont Group’s Senior Vice President Gianni Bardazzi said that the company management highly appreciates fruitful cooperation between BHOS and Kinetics Technology. In his words, Maire Tecnimont Group pays close attention to professional training of young specialists and development of relations with technical higher educational institutions. Gianni Bardazzi expressed the hope that effective bilateral relations between BHOS and the company would continue to be successful in the future. He also informed about his intention to deliver a lecture on technical subject to BHOS students and teachers.
The internship program for the Higher School’s students is implemented within Cooperation Agreement signed between BHOS and Maire Tecnimont Group on October 19, 2016. Within 17-week program, the interns worked with the company specialists at the KT-Kinetics Technology facilities and departments including the fabrication yard in Sumgayit. During the job training, the students improved their professional knowledge, gained practical experience, participated in resolving technical problems and were able to master their skills in project management.
Among the students who successfully completed internship program in 2016 were fifth-year Chemical Engineering students Riyad Bahshiyev and Sanan Ibrahimov. Recently both graduates were invited to work at the company and already started their professional career at KT-Kinetics Technology.