Bakı Ali Neft Məktəbində Açıq qapı günü keçirildi
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) yeni şəhərciyində “Açıq qapı günü» keçirilib. Tədbirdə 50-dən artıq məktəbli və onların valideynləri iştirak ediblər. “Açıq qapı günü” Ali Məktəbin kampusunun tanışlıq gəzintisi ilə başlayıb. Şagirdlər 600 nəfərlik akt zalı, üzgüçülük hovuzu, iki idman zalı, 110 yerlik auditoriya zalı, kafe, tədris auditoriyaları, müasir tədris laboratoriyaları, kitabxana, üzmə hovuzu, fitnes mərkəzi, süni örtüklü stadion, tennis kortu, voleybol, basketbol və yüngül atletika meydançaları və Tələbə evi ilə tanış olublar.
Daha sonra “Açıq qapı günü” BANM-in Senat otağında davam etdi. BANM-in Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Hacıyeva audio-vizual təqdimatla çıxış edərək, şagirdlərə BANM-in yaranma tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, yeni kampusu, illər üzrə ümumi statistik göstəriciləri, BANM-in ixtisasları üzrə minimal keçid balları, əməkdaşlıq etdiyi xarici şirkətlər və ali təhsil müəssisələri, tədris proqramları, daxili intizam qaydaları, yerli və transmilli şirkətlərdə təşkil olunan təcrübələr, seminarlar və BANM-in fəaliyyətinin digər istiqamətləri haqqında geniş məlumat verib. H.Hacıyeva həmçinin Ali Məktəbin tələbə həyatı, sosial-ictimai sahədə tələbələrin fəaliyyəti haqda və qazandıqları uğurun sirləri barədə danışaraq tələbə təşkilatları və klubları haqqında məlumat verib.
Sonda tədbir iştirakçıların çoxsaylı sualları cavablandırılıb, onlara Ali Məktəbin bukletləri paylanılıb və xatirə fotoları çəkilib.

Open Doors Day for more than 50 senior pupils of Baku schools and their parents was held at the new campus of Baku Higher Oil School (BHOS). It started with a guided tour of the campus. The visitors were shown the main building, a 600-seat auditorium, a swimming pool, two gyms, a 110-seat audience, a stadium with artificial surface, a dining room, classrooms, administrative and service rooms, a library, state-of-the-art teaching laboratories, and a dormitory.
Then Head of BHOS Student Affairs Department Habiba Gajiyeva conducted a presentation with usage of audio and visual materials for the guests at the conference hall. She provided detailed information about BHOS history, recent developments and latest achievements. The Head of BHOS Student Affairs department spoke about BHOS long-term partnership with leading higher educational institutions around the world and local and transnational companies operating in Azerbaijan. Within this cooperation, she said, the companies arrange workshops, training and internship for BHOS students. Habiba Gajiyeva also told about the Higher School students’ life, their social, scientific and cultural activities, and youth societies and clubs operating at BHOS.
The meeting concluded with question and answer session. The schoolchildren also received Higher School’s promotional materials and leaflets, and group commemorative photos were taken.