BANM-in əməkdaşı Apple Learning Event də
23 Noyabr 2016-cı ildə “Apple Inc” şırkəti ilk dəfə olaraq Azərbaycanda «Alma Store»un təşkilatçılığı ilə “Four Seasons” otelində "Apple Learning Event” adlı seminar keçirmişdir. Seminarda Apple-ın ən məhşur mühazirəçiləri olan Mobil cihazlar əsasında Təhsil İnstitutunda elmi şöbənin müdiri İlya Qolenopolskiy, N.E.Bauman adına liseyin informatika və proqramlaşdırma müəllimi Konstantin Biryukov çıxış etmişlər.
Seminarda otuzdan çox özəl və dövlət təhsil ocaqlarının rəhbər və müəllim heyəti iştirak etmişlər.
Bakı Ali Neft Məktəbini bu seminarda Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi kafedrasının dosenti Leyla Muradxanlı təmsil etmişdir.

On November 23 2016, Apple Inc. jointly with Alma Store conducted Apple Learning Event workshop for the first time in Azerbaijan. It was held in Four Seasons hotel. Leading trainer and head of the expert and analytical department of the Mobile Educational Systems Institute Ilya Golenopolsky and Information and Computer Science teacher of Bauman lyceum Konstantin Biryukov made speeches at the workshop.
Leaders and teachers of more than one hundred private and state educational institutions participated in the workshop including Associated Professor of Processes Automation Engineering Department of Baku Higher Oil School Leyla Muradkhanli.