BANM-də Gənc Ekoloqlar layihəsi həyata keçirildi
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə V kursda təhsil alan tələbəsi Mustafa Əsgərovun “Gənc Ekoloqlar” layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun 8-ci qrant müsabiqəsinin qalibi olub və layihənin icrası uğurla başa çatıb.
Layihə çərçivəsində Azərbaycanın müxtəlif universitetlərində təhsil alan 140 tələbə peşəkar təlimçilərin dəstəyi ilə ətraf mühitin qorunması, ekoloji problemlər və onların yaratdığı fəsadlar ilə dərindən tanış olub, bu problemlərin həlli yolları istiqamətində fikir mübadiləsi aparıblar. Layihənin son günündə isə poster yarışması keçirilib. Yarışma vasitəsilə iştirakçı qruplar verilmiş ekoloji problemi və onun mümkün həlli yolunu yaradıcı şəkildə posterlərdə əks etdiriblər. Sonda qalib komandanın üzvlərinə fərqlənmə diplomu təqdim olunub.
Xatırladaq ki, layihə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi və Bakı Ali Neft Məktəbi Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşkilati dəstəyilə həyata keçirilib.

Young Ecologists project implemented at BHOS
Young Ecologists project has been successfully implemented at Baku Higher Oil School (BHOS). The project author is Mustafa Askerov, a fifth-year Petroleum Engineering student from BHOS who became a winner of 8th contest for grants of the Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic.
During the project implementation, 140 students from various universities of Azerbaijan participated in meetings with environmental specialists and discussed topics related to environment protection issues, ecological problems and the problems solutions. On the final day of the project, a poster-drawing contest was held among project participants divided into teams. Each team was presented with a certain environmental issue and assigned to design a poster reflecting the issue and possible ways to address it. Based on the contest results, members of the winning teams received diplomas.
The Young Ecologists Project was implemented with financial support from the Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic, while the Student Senate of Baku Higher Oil School provided organizational support to the project.