BANM-in tələbəsinin layihəsi həyata keçirilir
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə V kursda təhsil alan tələbəsi Əhməd Qələndərlinin “Natiqlik bacarıqları təlimi“ layihəsi Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gəncler Fondunun 8-ci qrant müsabiqəsinin qalibi olub və layihənin icrasına başlanılıb.
Layihənin əsas məqsədi gənclərdə natiqlik qabiliyyətini inkişaf etdirməkdir. Bu təlimlərdə tələbələrə auditoriya qarşısında çıxışın ümumi psixoloji aspektləri, liderlik və auditoriyanı ələ almaq qabiliyyəti, bədən dilinin əhəmiyyəti və uyğun şəkildə istifadəsi barədə nəzəri biliklər verilir.
Xatırladaq ki, təlimlər Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Gənclər Fondunun maliyyə dəstəyi, o cümlədən BANM-in Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) dəstəyilə həyata keçirilir. Layihədə seçilmiş 40 tələbə iştirak edir.

BHOS students project successfully implemented
Training of Public Speaking Skills project by Ahmed Gelenderly, a fifth-year Chemical Engineering student of Baku Higher Oil School (BHOS), won a grant of the 8th competition by the Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic and was successfully implemented. The project’s main objective was to help young people develop skills for making public speeches and keeping audience attention, understand psychological aspects of the art of rhetoric, and learn how to appropriately use body language during speaking in public.
The training course on public speaking skills was held for 40 students with financial support from the Youth Foundation under the President of the Azerbaijan Republic. The organization support was provided by the BHOS’ Student Senate.