BANM-də Türkmənistan günü
Türkmənistan Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinin I katibi - konsul Batır Recepov və səfirliyin məsul əməkdaşları Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olublar. BANM-in Ömürboyu təhsil fakültəsinin dekanı professor Rəna Mustafayeva tədbiri giriş nitqi ilə açaraq Ali Məktəbin rektoru adından qonaqları salamlayıb. Fakültə dekanı Türkmənistan-Azərbaycan əlaqələrindən, bu əlaqələrin iki ölkə arasında bütün sahələrdə, o cümlədən təhsil sahəsində inkişafından danışıb. Rəna Mustafayeva BANM haqqında qonaqlara məlumat verərək, bu ali təhsil müəssisəsinin respublikada nüfuzlu Ali Məktəb olduğunu vurğulayıb.
Türkmənistan Respublikasının Azərbaycandakı səfirliyinin I katibi - konsul Batır Recepov səmimi görüşə görə təşəkkür edib. O, Türkmənistanın 25 illik müstəqillik dövründə keçdiyi siyasi, iqtisadi inkişaf yolunun tarixindən danışıb. Batır Recepov Türkmənistan dövlətinin uğurları və ölkədə həyata keçirilən iri miqyaslı layihələr haqda məruzə ilə çıxış edib.
Tədbir iştirakçıları, həmçinin səfirlik tərəfindən təqdim edilmiş kitabların sərgisi ilə tanış olublar.

Day of Turkmenistan at BHOS
First Secretary of the Turkmenistan Embassy in Azerbaijan, Consul Batir Redjepov and senior officers of the Embassy paid a visit to Baku Higher Oil School (BHOS). Opening the meeting, Head of the Postgraduate Department Rena Mustafayeva welcomed the guests on behalf of the BHOS’ Rector. She dwelled on successful development of cooperation between Azerbaijan and Turkmenistan in various spheres including the fields of science and education. Speaking about BHOS and its activities, she emphasized that it is one of the most reputable and prestigious higher education facilities in the country.
First Secretary of the Turkmenistan Embassy in Azerbaijan, Consul Batir Redjepov expressed his sincere gratitude for the reception and provided information about political and economic development of Turkmenistan during 25 years after the country gained the state independence. Batir Redjepov also told about successes achieved by Turkmenistan and large-scale projects implemented in the country.
The meeting participants also familiarized themselves with an exposition of the books presented to BHOS by the Turkmenistani Embassy.