BANM-in tələbəsi ikinci dəfə Böyük Britanıya universitetinin mükafatını aldı
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) "Kimya mühəndisliyi" ixtisası üzrə təhsil alan V kurs tələbəsi Rafael Səmədov Böyük Britaniyanın Heriot-Vatt Universitetinin 2015/2016-cı akademik ili üzrə universitet mükafatının qalibi seçilib. Rafael Səmədov 2015/2016-cı akademik ili üzrə yüksək təhsil göstəricilərinə görə Böyük Britaniyanın Herriot-Vatt Universiteti tərəfindən sertifikata və 100 funt sterlinq məbləğində pul mükafatına layiq görülüb. BANM-in rektoru Elmar Qasımov Rafael Səmədovu təbrik edərək ona təhsildə uğurlar arzulayıb. Rektor Ali Məktəbin adını hər zaman ucaltmağı tövsiyə edib.
Qeyd edək ki,  Rafael Səmədov “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə V kursda təhsil alır. O həm də laboratoriya dərslərində professorlara kömək edir. Yeganə BANM tələbəsidir ki, akademik göstəricilərinə görə ixtisası və kursu üzrə Heriot-Vatt Universitetinin ən yaxşı tələbəsi olaraq həmin ali məktəbin təqaüdünə artıq ikinci dəfə layiq görülür. O, həmçinin elmi konfranslardakı çıxışları ilə fərqlənən tələbələrdəndir. Rafael Səmədovun apardığı elmi araşdırmalar əsasən bərpa olunan enerji sahəsinə aiddir.

BHOS student awarded prize from university of Great Britain second time
Fifth-year student of Baku Higher Oil School (BHOS) Rafael Samedov specializing in Chemical Engineering was awarded with a prize by Heriot-Watt University, Great Britain. He received a certificate and a cash bonus in an amount of 100-pound sterling for his excellent marks in the 2015-2016 academic year. BHOS Rector Elmar Gasimov congratulated Rafael Samedov and wished him new success in his study. He also emphasized that BHOS’ reputation should be always maintained at high level.
Despite the fact that he is still a student, Rafael Samedov assistis BHOS professors in conducting laboratory practical lessons. He is the only BHOS student who was awarded twice as the best student of the Heriot-Watt University\s course on the Chemical Engineering specialty. Rafael Samedov often participates in the scientific conferences and presents speeches. His research interests lay in the field of renewable energy sources.