SOCAR-ın prezidenti Rövnəq Abdullayev üç qardaşı təbrik etdi
2016-2017-ci tədris ilində Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasına qəbul olan əkiz qardaşları - Nurlan Nəzərəliyev və Rəvan Nəzərəliyevi BANM-də “15 sentyabr – Bilik günü” ilə bağlı keçirilən təntənəli tədbirdə SOCAR-ın prezidenti, millət vəkili Rövnəq Abdullayev təbrik edib. SOCAR-ın prezidenti qardaşları həm BANM-in tələbəsi adını qazanmaları, həm də 2016/2017-ci tədris ilində Azərbaycan Respublikasının ali məktəblərinə daxil olmuş tələbələrə Prezident təqaüdünün verilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamına müvafiq olaraq Prezident təqaüdçüsü adına layiq görülmələri münasibətilə bir daha təbrik edərək təhsildə uğurlar arzulayıb. Eyni zamanda, Rövnəq Abdullayev əkizlərin böyük qardaşı – BANM-in “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan IV kurs tələbəsi Rəşad Nəzərəliyevi 2015/2016-cı tədris ili ərzində semestrlərdə yüksək nəticə göstərərək Heriot Vatt Universiteti tərəfindən “İlin tələbəsi” adına layiq görülməsi münasibətilə də təbrik edib.
Xatırladaq ki, bu ilki qəbul imtahanında iki qardaş - Nurlan Nəzərəliyev 685, Rəvan Nəzərəliyev isə, 700 bal toplayaraq ixtisas seçimində BANM-in “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ni seçiblər və Ali Məktəbin tələbəsi olublar. Əkizlərin qardaşı Rəşad Nəzərəliyev də BANM-in “Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alır, o, IV kurs tələbəsidir. Rəşad Nəzərəliyev BANM-ə 677 balla daxil olub. Beləliklə, bir ailənin üç övladı BANM-in tələbəsidir.

SOCAR President, member of the National Parliament Rovnag Abdullayev congratulated twin brothers, Nurlan Nazaraliyev and Ravan Nazaraliyev during the ceremony held at Baku Higher Oil School in connection with ‘September 15 - Knowledge Day’ as two brothers were admitted to the higher school in the academic year 2016-2017 to study process automation engineering specialization.
While congratulating the students also for winning the Presidential scholarship envisaged for students admitted to the higher educational institutions for the Academic year 2016-2017 by the order of the President of Azerbaijan Republic on granting Presidential Scholarship, SOCAR president wished them every success. In addition Rovnag Abdullayev congratulated the elder brother of the mentioned twins BHOS four year student from petroleum engineering specialization Rashad Abdullayev as he was awarded the title of ‘Student of the Year’ on the part of Heriot Watt University, UK, for his excellent performance during the academic year 2015-2016.
It should be reminded that during the entrance examination held this for higher educational institutions two brothers Nurlan Nazaraliyev scored 685 points and Ravan Nazaraliyev scored 700 points and selected process automation engineering of BHOS. Elder brother of twins Rashad Nazaraliyev is studying petroleum engineering specialization progarmme of BHOS. He is four-year student. He scored 677 to be admitted to BHOS. Thus, three brothers are students of BHOS