BANM-in tələbələri Neftçilər gününə həsr olunmuş İntellektual səfər ediblər
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri BANM-in İntellektual Oyunlar Klubunun təşkilatçılığı, o cümlədən REDUCO Təhsil Mərkəzinin dəstəyi ilə 20 sentyabr - “Neftçilər günü”nə həsr olunmuş “İntellektual səfər” layihəsini həyata keçiriblər.
Layihə Qəbələ şəhərinin Nic kəndində həyata keçirilib. Layihə çərçivəsində tələbələr arasında “Nə? Harada? Nə zaman?” formatda intellektual oyun, Azərbaycan Kub Assosiasiyasının təşkilatçılığı ilə 3x3 formatda “Rubik kubu” yarışı, “Dart oyunu” və digər oyunlar təşkil olunub. Oyunların sonunda qaliblər müəyyənləşiblər və onlara hədiyyələr təqdim olunub.
Nəticələrə əsasən, “Nə? Harada? Nə zaman?” formatda intellektual oyunun qalibi “Trump”s team” komandası, “Rubik kubu” oyununun qalibləri Nicat İsmayılov (I yer), İbrahim Şərifov (II yer) və Vüqar Həsənov (III yer), “Dart oyunu”nun qalibləri isə Elmir Əbilov, Elçin Allahverdili və Hacalı Bayram olublar.

Students of Baku Higher Oil School (BHOS) realized ‘Intellectual Visit’ organized by Intellectual Game Club of BHOS as well as REDUCO Education Center dedicated to ‘Oilmen’s Day’ celebrated September 20.
Project was realized in Nij village of Qabala. In the frames of the project intellectual game ‘What?’ ‘Where?’ ‘When?’, 3x3 format ‘Rubic Cup’ competition organized by Azerbaijan Cup Association, ‘Darts Game’ and other games involving students were held. Afterwards the winners were defined and presents were granted.
According to the outcomes, ‘Trump’s Team’ became the winner of the intellectual game ‘What?’ ‘Where?’ ‘When?’, the winners of ‘Rubic Cup’ were Nijat Ismayilov (first place), Ibrahim Sharifov (second place) and Vuqar Hasanov (third place). As for the ‘Darts Game’, Elmir Abilov, Elchin Allahverdili and Hajali Bayram became the winners of this competition.