Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) Media Consulting & Services (MC&S) media monitorinq qrupunun 01-31 iyul 2016-cı il dövrü üzrə məlumatların hesabatına əsasən, mediada ən çox adı hallanan qurumların içərisindən seçilərək ali məktəblər arasında birinci yerə çıxıb.
Qeyd edək ki, şirkətin media monitorinq qrupu 10 Televiziya, 55 çap və 400 onlayn media daxil olmaqla 465-dən çox mənbəni izləyir. Şirkət hazırda 20 sektorun, o cümlədən enerji-yanacaq, telekommunikasiya, bank, sığorta, otelçilik və turizm, inşaat, ərzaq, tibb, içki, avtomobil, təhsil və sair sahələrin media monitorinqini aparır. Media monitorinqin əhatəsinə daxil olan məlumatlar say, xarakter və məzmun üzrə təhlil olunub, sektorlar üzrə şirkətlərin media reytinqi hesablanıb. Beləliklə, aparıcı 5 sektor üzrə mediada ən çox adı hallanan qurumlar müəyyən olunub.
Məlumatların sayına görə mobil rabitə şirkətləri arasında "Azercell" (668 məlumat), banklar arasında Azərbaycan Beynəlxalq Bank (1616 məlumat), sığorta şirkətləri arasında "Rəvan Sığorta" (190 məlumat), otel və biznes mərkəzləri arasında "Excelsior Hotel Baku" (168 məlumat), ali məktəblər arasında BANM (1514 məlumat) irəlidədir.

Referring to MC&S media monitoring group information report for 1-31 July 2016 period, the names of the organizations most of all mentioned by media following 5 leading sectors have been made known. As far as the higher educational institutions are concerned, Baku Higher Oil School, BHOS (1514) has been ranked the first. Information encompassed by media monitoring has been analyzed by the character and the content. Companies’ media ranking has been made in compliance with sectors. It should be mentioned that media monitoring group of the company with 10 TV, 55 printing and 400 online media is following more than 465 sources. Currently the company is realizing media monitoring relating to 20 sectors including energy-fuel, telecommunication, bank, insurance, hotel and tourism, construction, foodstuffs, health, beverage, automobile, education fields.
Following 5 leading sectors the names of the organizations most frequently mentioned by media are shown below: