BANM-də Bakı Yay Neft Məktəbi layihəsi həyata keçiriləcək
Layihənin proqramına əsasən sentyabr ayının 14-25 tarixlərində Almaniya universitetlərinin tələbələri BANM-in təşkilatçılığı ilə həyata keçiriləcək yay məktəbində iştirak etmək üçün Ali Məktəbə səfər edəcəklər. “Bakı Yay Neft Məktəbi” layihəsinin proqramı çərçivəsində tələbələr nəinki akademik biliklərə yiyələnəcək, həmçinin Azərbaycanı daha yaxından tanımaq məqsədi ilə ölkəmizin əsrarəngiz təbiəti olan bölgələrə, tarixi yerlərə, muzeylərə səyahət edəcəklər. Həmçinin, tələbələr tarixi neft buruqları, neft quyuları, neft muzeyi, sənaye şirkətlər və Azərbaycanın neft tarixini və onun inkişafını əks etdirən yerlərə səfər edəcəklər.
Layihədə Almaniya universitetlərinin tələbələri ilə yanaşı seçilmiş azərbaycanlı tələbələr də iştirak edəcəklər.
Qeyd edək ki, “Bakı Yay Neft Məktəbi” layihəsi Alman Akademik Mübadilə Xidmətinin (DAAD) seçki komissiyası tərəfindən təsdiq edilmiş və DAAD “Şərqə Doğru” proqramı çərçivəsində maliyyələşdirilmək üçün seçilmişdir. Layihə rəhbəri BANM-in Keyfiyyətin Təminatı Şöbəsinin əməkdaşı Aytən Şadlinskayadır.

Baku Summer Oil School project to be realized at BHOS
‘Baku Summer Oil School’ project will be realized at BHOS (Baku Higher Oil School). In accordance with the project programme between 14-25 September 2016, students from German universities will visit BHOS in order to join summer school organized by the higher school. In the frames of ‘Baku Summer Oil School’ programme students will not only be able to get new knowledge, they will also get a chance to visit picturesque regions, historical sites, museums situated in our country to be closely familiarized with Azerbaijan. They will also visit oil wells, historical oil wells, oil related museums, industrial companies and other places that reflect the oil history of Azerbaijan and its development.
Together with the German students, selected Azerbaijani students will also be involved in the mentioned project.
It should be underlined that ‘Baku Summer Oil School’ project was approved by the selection commission of German Academic Exchange Service (DAAD) with the purpose of further financing in the frames of DAAD ‘Towards East’ programme.