BANM ilə British Council arasında əlaqələr genişlənir
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) və British Council ikitərəfli əlaqələrini genişləndirmək barədə razılığa gəliblər. Bu barədə BANM-in rektoru Elmar Qasımovla British Council-in ölkə üzrə direktoru Elizabet Vayt arasında Ali Məktəbdə keçirilmiş görüş zamanı müzakirələr aparılıb. Elmar Qasımov British Council ilə əməkdaşlığın ən yüksək səviyyədə davam etdiyini qeyd edərək hər il British Council tərəfindən təşkil olunan IELTS imtahanlarında Ali Məktəbin tələbələrinin uğurlu nəticələr göstərdiyini, bu ilki nəticələrin daha yüksək olduğunu, xüsusilə BANM-in Kimya mühəndisliyi ixtisasında təhsil alan tələbəsi Fidan Quliyevanın tələbələr arasında ən yüksək nəticə göstərərək 8.5 bal toplamasını qonağın diqqətinə çatdırdı.
Elizabet Vayt BANM-lə mövcud əlaqələrdən olduqca məmnun olduğunu bildirirək Birləşmiş Krallığın müvafiq qurumları ilə əməkdaşlıq edən ali təhsil müəssisələri sırasında BANM-in xüsusi yer tutduğunu vurğuladı. O, BANM ilə Heriot-Vatt Universiteti arasında əlaqələrin British Council tərəfindən daim diqqət və maraqla izləndiyini, Böyük Britaniyanın müvafiq ali təhsil müəssisələri ilə əlaqələrin yaradılması və inkişafında hərtərəfli dəstəyin göstərilməsinə hazır olduqlarını bildirdi.
Görüşdə British Council-in dəstəyi ilə BANM-də Birləşmiş Krallığın tarixi və mədəniyyəti ilə bağlı müxtəlif sosial və mədəni tədbirlərin keçirilməsi barədə də razılıq əldə olundu.

BHOS and British Council expand collaboration
Baku Higher Oil School (BHOS) and British Council agreed upon expanding the bilateral partnership relations. Elmar Gasimov, Rector of BHOS had discussions about the potentials of widening the collaboration during the meeting with Elizabeth White, British Council Country Director for Azerbaijan.  Underlying that the cooperation between the two institutions were being continued at the highest level Mr.Gasimov said that annually the BHOS students demonstrated high results during the IELTS examinations administered by British Council while this year’s results were even higher, especially with Chemical Engineering student Fidan Guliyeva’s 8.5 band score which was the top one among the students.
Ms. White expressed her pleasure of the current relations with BHOS emphasizing the school’s distinguishing role among the national higher education institutions in terms of the collaboration with UK Universities.  She said that the partnership between BHOS and Herriot-Watt University had always been the focus of attention and British Council was committed to assist in establishing and developing further relations with UK institutions.
The parties also agreed about jointly holding various social and cultural events reflecting the UK’s history and culture.