BANM və Avandsis Group mütəxəssislər üçün təlim keçirib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Ali Məktəbin və “Avandsis Group” şirkətinin birgə təqdim etdiyi “Proses Avtomatlaşdırmanın Əsasları” mövzsunda üç günlük təlim kursu keçirilib. Təlimlərdə  SOCAR şirkətinin və “Azneft” İstehsalat Birliyinin  mütəxəssisləri iştirak edib.
Kursun ilk günündə “Avandsis Group” şirkətinin Proseslərin Avtomatlaşdırılması şöbəsinin ölçü cihazları mühəndisi Elvin Nəsibov “Ölçü cihazları və icra elementləri” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Təqdimatda ölçü cihazlarının quruluşu, növləri, iyerarxiyası, xüsusiyyətləri və  seçilməsi, həmçinin icra elementlərinin növləri, xüsusiyyətləri və seçilməsi barədə geniş məlumat verilib.
Təlimin növbəti günündə “Avandsis Group” şirkətinin Proseslərin Avtomatlaşdırılması şöbəsinin monitorinq sistemləri mühəndisi Səid Bəkirov “İdarəetmə və monitorinq sistemləri” mövzusunda təqdimat edib. Təqdimatda idarəetmə sistemlərinin növləri, aparat və proqram təminatı, monitorinq sistemlərinin növləri, onların aparat və proqram təminatı haqqında geniş məlumat verilib.
Təlimin sonuncu günündə “Avandsis Group” şirkətinin Proseslərin Avtomatlaşdırılması şöbəsinin müdiri Ülvi Həsənov “Funksional təhlükəsizlik və təhlükəsiz cihazlı sistemlər” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Ülvi Həsənov funksional təhlükəsizlik, təhlükəsiz cihazlı sistemlər və idarəetmə sistemləri haqqında geniş məlumat verib.
Kursun sonunda imtahan təşkil olunub və imtahandan müvəffəqiyyətlə keçən iştirakçılara sertifikatlar təqdim olunub.
Qeyd edək ki, təlim kursunun keçirilməsində əsas məqsəd mütəxəssislər arasında proseslərin avtomatlaşdırılması sahəsi üzrə biliklərin yayılması olub.

BHOS and Avandsis Group conducted training for specialists
Baku Higher Oil School (BHOS) and Avandsis Group conducted three-day training on the basics of process automation at BHOS. Specialists representing SOCAR and Azneft production union participated at the mentioned training.
On the first day of the course the measuring device engineer of the process automation department of Avandsis Group Elvin Nasibov made presentation on measuring devices and execution elements. The presentation contained detailed information about structure of measuring devices, their types, hierarchy, characteristics and selection as well as types, characteristics related to the execution elements.
The next day of the training monitoring system engineer of process automation department of Avandsis Group Said Bakirov made presentation on management and monitoring systems. This presentation was focused on the types of management systems, apparatus and software, types of monitoring systems, their apparatus and software.
On the last day of the training the head of process automation department of Avandsis Group Ulvi Hasanov made presentation on functional security and safe device systems. Ulvi Hasanov provided detailed information about functional security, safe device systems and managing systems.
The test was organized in conclusion of the course and those ones who successfully passed it got the certificates.
It should be underlined that the above training course mainly aimed at knowledge dissemination in the field of process automation amongst involved specialists.