Elmar Qasımov Qafqaz Universitetinin kollektivinə təqdim olundu
Bakı Ali Neft Məktəbinin idarəçiliyinə verilmiş Qafqaz Universitetində keçirilən tədbirdə Beynəlxalq Təhsil Mərkəzi İdarə Heyətinin sədri Xalik Məmmədov Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımovu Qafqaz Universitetinin kollektivinə təqdim edib. SOCAR-ın vitse-prezidenti Xalik Məmmədov bildirib ki, idarəçiliyin dəyişməsi sistemin effektivliyinin daha da artırılmasını nəzərdə tutur. Vitse-prezident Qafqaz Universitetinin sabiq rektoru Ahmet Saniçə 11 il ərzində göstərdiyi fəalliyyət və uğurlarına görə təşəkkür edərək, ona bundan sonrakı fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. Xalik Məmmədov Qafqaz Universitetində sistemin dəyişməyəcəyini, hətta bundan sonra daha da inkişaf edəcəyini vurğulayıb. O, bildirib ki, universitetdə bütün fakültələr olduğu kimi qalacaq və tələbə qəbulu davam etdiriləcək.
Universitetin idarə edilməsinə yeni təyin edilmiş Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov bildirib ki, bundan sonra Ali Neft Məktəbi ilə yanaşı, Qafqaz Universitetinin inkişaf etdirilməsi onun qarşısında duran vacib məsələlərdən olacaq. Elmar Qasımov Universitetin inkişafı üçün çalışacağını deyib.
Qafqaz Universitetinin sabiq rektoru Ahmed Saniç kollektiv qarşısında çıxış edərək qarşıdakı fəaliyyətlərində onlara müvəffəqiyyətlər arzulayıb. Ahmet Saniç vurğulayıb ki, Qafqaz Universteti bundan sonrakı mərhələlərdə daha da inkişaf edəcək.

Elmar Gasimov presented to Qafqaz University
Khalik Mammadov, SOCAR Vice-President and Chairman of the International Education Centre Managerial Board, presented Elmar Gasimov, Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) to the staff members of Qafqaz University recently placed under the management of BHOS. Mr. Mammadov said that the change in the management aimed at improving the effectiveness of the system. He extended his gratitude to Mr. Ahmet Sanich, former Rector of Qafqaz University, for his efforts and achievements during his 11-year tenure at the university wishing him success in his further professional activities. Mr. Mammadov emphasized that the system in the university would remain as it was developing even further. Mr. Mammadov also added that the faculties would continue functioning, while the student admission would be carried out.
Recently joining the managerial system of Qafqaz University BHOS Rector Elmar Gasimov noted that from now on the development of Qafqaz University would become one of the essential aspects of his professional endeavors and he would work hard on this process.
Ex-Rector Ahmet Sanich made a speech for the staff members and extended his wishes of success to them, underlining his belief in further development of the University.