BANM-də qanvermə aksiyası keçirilib
“Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) işçiləri arasında xeyriyyə məqsədi ilə qanvermə aksiyası keçirilib. Aksiya Səhiyyə Nazirliyinin Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutunun Mərkəzi Qan Bankı ilə SOCAR-ın birgə təşəbbüsü və hazırladıqları qrafikə uyğun olaraq aparılıb.
“Tədbir SOCAR-ın işçilərə tibbi xidmətin təşkilinə nəzarət şöbəsinin rəis müavini İlqar Haqverdiyevin nəzarəti ilə baş tutub. Kampaniyada Səhiyyə Nazirliyinin B.Eyvazov adına Elmi-Tədqiqat Hematologiya və Transfuziologiya İnstitutun Mərkəzi Qan Bankının səyyar həkim briqadasına Qan Bankının şöbə müdiri Gülarə Abbasova rəhbərlik edib. Həkim briqadası aksiya çərçivəsində donorlara yüksək tibbi xidmət göstərib.
“Qeyd edək ki, SOCAR-ın işçiləri arasında keçirilən aksiyanın əsas məqsədi talassemiyadan əziyyət çəkən uşaqlara dəstək olmaqdır.

“Baku Higher Oil School (BHOS) staff participated in the charitable blood donation campaign. The activity was organized based on the schedule jointly developed by the Central Blood Bank of the Scientific Research Institute of Hematology and Blood Transfusion, the Ministry of Health and SOCAR.
“Ilgar Hagverdiyev, Deputy Director of the Health Service Monitoring Department, SOCAR was supporting the campaign, where the blood donation activity was supervised by Gulara Abbasova, Department Director of the Central Blood Bank, who led the team of doctors providing high quality medical service to the donors.
“It is worth mentioning that the campaign targeted at supporting the children suffering from thalassemia.