BANM-in rektoruna BP Qrup Insan Resursları üzrə vitse-prezidentindən təşəkkür məktubu ünvanlanıb
BP Qrup İnsan Resursları üzrə vitse-prezidenti Helmut Şuster tərəfindən Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) rektoru Elmar Qasımova təşəkkür məktubu ünvanlanıb. Məktubda Helmut Şuster Ali məktəbdə keçirilən görüşlə bağlı xoş təəssüratları ilə bölüşüb. Cənab Şuster səmimi qəbula və ona göstərilən qonaqpərvərliyə görə rektor Elmar Qasımova və Ali Məktəbin bütün heyətinə təşəkkürünü bildirib. Məktubda deyilir:
“Hörmətli Elmar müəllim,
Bakı Ali Neft Məktəbinə səfərim mənim gündəmimin əsas önə çıxan tədbirlərimdən biri oldu. Sizinlə söhbət mənə müvəffəqiyyətli ikitərəfli əməkdaşlığımız haqda şəxsən məlumatlı olmağıma imkan verdi və yüksək qabiliyyətli tələbə icması ilə qarşılıqlı söhbət aparmaq üçün şərait yaratdı. Tələbələrin mənə ünvanlandığı sualların quruluş və məntiq baxımından yüksək səviyyədə olmasına heyran qaldım. Sizin görüşü qeyri rəsmi, səmimi mühitdə aparmaq təşəbbüsünüz, görüşün daha məhsuldar keçməsinə səbəb oldu”.
Məktubda həmçinin qeyd edilib ki,  Bakı Ali Neft Məktəbində baş tutan görüş çox uğurla təşkil olunub və regionda BP-nin milliləşdirilmə gündəminin əsas prioritetləri haqda cənab Şusterin ətraflı məlumat almasına töhfə olub. Sonda cənab Şuster ona göstərilən qonaqpərvərliyə və yüksək səviyyədə təşkil olunan görüşə görə bir daha BANM-in rektoru Elmar Qasımova təşəkkürünü bildirib.

BP Executive Vice President on Human Resources sent Note of Thanks to BHOS Rector
Mr. Helmut Schuster, BP Executive Vice President on Human Resources sent the note of thanks to Rector of Baku Higher Oil School (BHOS) Elmar Gasimov. In his address, Helmut Schuster shared with good impressions connected with his visit to the higher school. He particularly extended his thanks to BHOS Rector Elmar Gasimov and BHOS staff members for warm welcome. The text of the note of thanks runs as follows:
“Dear Mr. Gasimov,
Visit to BHOS turned to be the major one in my agenda. Talks we had made me realize how successful our bilateral cooperation was and enabled me to meet talented students. I was really surprised by students’ questions, which were logically well constructed. Your initiative to hold the meeting in sincere and informal atmosphere facilitated the fruitful run of the meeting”.
Accordingly to the note the meeting was also very successful contributing in informing the guest about nationalization policy currently carried out by BP as the priority. In conclusion, BP Vice President once again thanked BHOS Rector Elmar Gasimov for hospitality and meeting, which was organized on the high level.