BANM qaliblər sırasında
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi, Azərbaycan Respublikası Rabitə və Yüksək Texnologiyalar Nazirliyi, Yüksək Texnologiyalar Parkının dəstəyi, «Microsoft Azərbaycan» və “Nar Mobile” tərəfindən təşkil olunmuş “Microsoft Imagine Cup 2016” irimiqyaslı beynəlxalq texnologiya müsabiqəsinin Milli Final mərhələsində iştirak edərək qaliblər sırasında olublar.
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasının 2-ci kurs tələbəsi Baxşılı Əmiraslan və “Neft-qaz mühəndisliyi”ixtisasının 2-ci kurs tələbəsi Əlixanov Orxan “Oyunlar” nominasiyası üzrə ikinci yerin, eyni zamanda “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisasında təhsil alan Rəhimli Rəhim, Ömərov Şamil, Kərimov Kərim,  Abbasova Leyli “Sosial layihələr” nominasiyası üzrə ikinci yerin qalibləri olublar.
Qeyd edək ki, bu il müsabiqədə iştirak edən ali və peşə təhsili müəssisələrinin tələbələrindən ibarət 25 komanda üç nominasiya üzrə yarışıb. Onlardan 15-i milli seçim turunu və onlayn yarımfinalı uğurla keçərək milli finala vəsiqə qazanıb.  “Sosial layihələr”, “İnnovasiya” və “Oyunlar” nominasiyaları üzrə ən yaxşıları olmuş üç komanda müsabiqənin növbəti mərhələsinə vəsiqə qazanıb ki, bu mərhələdə onlayn səsvermə təşkil olunacaq və bununla da komandalar müsabiqənin əsas mükafatı – layihələrin inkişafı üçün 50 min ABŞ dolları uğrunda mübarizə aparmaq şansı əldə edib.

Baku Higher Oil School Students are among the winners
Taking part at the national finals of the large-scale international technological contest Microsoft Imagine Cup 2016, Baku Higher Oil School (BHOS) students joined the winners of the Cup jointly organized by Microsoft Azerbaijan and Nar Mobile with the support by Azerbaijan Ministry of Education, Ministry of Communications and High Technologies, and High Tech Park.
Bakhishli Amiraslan and Orkhan Alikhanov the sophomore students of Process Automation Engineering and Petroleum Engineering Departments respectively, became the runners-up of the contest in the Games category, while the Process Automation Engineering students Rahim Rahimli, Shamil Omarov, Karim Karimov and Leyli Abbasova became the runners-up in the Social Projects category.
It should be noted that this year a total of 25 teams of university and college students were competing in 3 categories. In total 15 ones were qualified to the national finals after the success demonstrated during the national selection and online semifinals. Three winners in the Social Projects, Innovations and Games categories were qualified to the next stage where an online voting will be held. They have got a chance to compete for the award amounting to 50 000 USD awarded for project development.