BANM-də Formula-1 yarışları haqqında təqdimat keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Bilik Fondu və "Bakı Şəhər Halqası" Əməliyyat Şirkətinin birgə təşkilatçılığı ilə Ali Məktəbin tələbələri üçün Azərbaycanda keçiriləcək "Avropa Qran Pri Bakı" (Formula 1, Grand Prix of Europe) adı altında "Formula-1" yarışları haqqında təqdimat keçirilib.
BANM-in Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı qonaqları salamlayaraq Azərbaycanın son illər bir sıra mötəbər yarışlara və müsabiqələrə uğurla ev sahibliyi etməsini ölkəmizin tanınması və beynəlxalq arenada müsbət imicinin möhkəmlənməsi yolunda atılan addım kimi dəyərləndirib.
Tədbirdə Bilik Fondunun Beynəlxalq Layihələr sektorunun müdiri Riyad Məmmədzadə, Perspektiv inkişaf və layihələrin monitorinqi qrupunun aparıcı məsləhətçisi Almaz Axundova və Formula – 1 yarışlarının Bakı Fan Klubunun rəhbəri, f-1.az saytının qurucusu Rəhim Əliyev iştirak ediblər.
Formula – 1 yarışlarının Bakı Fan Klubunun rəhbəri, f-1.az saytının qurucusu Rəhim Əliyev Azərbaycanda “Bakı Avropa Qran Prisi” (Formula 1, Grand Prix of Europe) adı altında keçiriləcək “Formula 1” yarışları haqqında ətraflı məlumat verib. O, 21 ölkənin ev sahibliyi etdiyi “Formula 1” yarışları içərisində sayca 8-ci Qran Pri olan Bakı Avropa Qran Prisi öz unikallığı ilə seçiləcəyini deyib. Yarış boyu avtomobillər dənizkənarı bulvar boyunca hərəkət edərək və paytaxtımızın qədim incisi olan İçərişəhər tarixi-memarlıq qoruğunun ətrafında dövr edərək, televiziya izləyiciləri üçün gözəl mənzərə açacağını bildirib. “Formula 1” yarışlarının 500 milyondan çox televiziya tamaşaçısı olduğunu və yarış müddətində “Formula 1” fanatlarının diqqətinin Bakıya yönələcəyini bildirən R.Əliyev Azərbaycan paytaxtının dünyanın diqqət mərkəzində olacağını vurğulayıb.
Sonra “Bakı Avropa Qran Prisi” (Formula-1) yarışları haqqında videoçarxlar nümayiş edilib.
Sonda Rəhim Əliyev tələbələri maraqlandıran sualları cavablandırıb.
Qeyd edək ki, 17-19 iyun tarixlərində Azərbaycan  "Avropa Qran Pri Bakı" (Formula 1, Grand Prix of Europe) yarışlarına ev sahibliyi edəcək.

Formula 1 presentation at BHOS
The presentation on Formula 1, Grand Prix of Europe to be held in Baku, was jointly organized by Knowledge Foundation under the President of Azerbaijan and ‘Baku City Ring’ operation organization at BHOS. Head of students’ affairs department Habiba Sadigli welcomed the guests and underlined the fact of formation of positive image of Azerbaijan due to recent hosting internationally significant events and competitions in our country.
The head of international projects section of Knowledge Foundation Riyad Mammadzade, lead advisor of monitoring group on perspective development and projects Almaz Akhundova, the head of fan club on Baku Formula 1, the founder of the website f-1.az Rahim Aliyev joined the meeting.
Rahim Aliyev gave detailed information about forthcoming event. He said that Baku would host 8th Formula1, Grand Prix of Europe previously organized in 21 countries which would be distinguished with its uniqueness. Throughout competition, cars will be heading along seaside avenue, crossing around historical ‘Old City’ (‘Icheri Sheher’). Rahim Aliyev also said that more than 500 TV spectators and fans of Formula 1 competition would be concentrated on Baku turning the capital of Azerbaijan into global spotlight. Then some videos on Formula 1, Grand Prix of Europe, Baku, were shown. Finally, Rahim Aliyev answered students’ questions. It should be stated that June 17-19. 2016 for the first time in its history Azerbaijan will host Formula 1, Grand Prix of Europe.