BANM-in tələbələri Norveçdə keçirilən beynəlxalq yarışmada iştirak ediblər
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM)“Neft-qaz mühəndisliyi” ixtisası üzrə IV kursda təhsil 3 tələbəsi - Muradov Riyad, Orucov Qurban, Məmişov Ramil Norveçin Stavanger şəhərində keçirilən SPE Azərbaycan Neft Mühəndisləri İctimai Birliyinin adlı SPE Beynəlxalq ictimai Birliyin "PetroBowl" yarışmasında iştirak ediblər.
SPE Azərbaycan Neft Mühəndisləri I. B. texniki biliklərin mübadiləsini təmin edən, kəşfiyyat və hasilat sektorunda ölkədəki gənc peşəkarları dəstəkləyən vahid neft mühəndisləri təşkilatıdır. SPE International - Beynəlxalq Neft Mühəndisləri Birliyinin tələbələrin inkişafı üzrə həyata keçirdiyi proqramlardan biri beynəlxalq "PetroBoul" yarışmasıdır, yarışma ildə bir dəfə SPE- nin İllik Texniki Konfrans və Sərgisi zamanı keçirilir. Bu yarışmasında tələbələr komanda şəklində iştirak edirlər. Yarışma ard-arda gələn mərhələlərdən ibarətdir və hər bir mərhələdə iştirakçı komandalara texniki və qeyri-texniki suallara cavab verirlər. Yarışma 2002-ci ildən bəri öz ölçüsünə və populyarlığına görə məhşurlaşmışdır və 2015-ci ildə yarışmasının 6 regionda təqdim olunması ilə dünyəvi səviyyəyə qalxmışdır.

4th year students of Baku Higher Oil School in “Oil and Gas Engineering” – Muradov Riyad, Orujov Gurban and Mamishov Ramil attended the “PetroBowl” competition organized by SPE for students from different universities in Stavanger, Norway.
SPE Azerbaijan is an oil engineers organization supporting young professionals in exploration and production sectors providing exchange of technical knowledge. One of the championships organized by SPE International (International Oil Engineers Union) is the international "PetroBowl" competition, which is held once a year during the SPE – Annual Technical Conference and Exhibition. Students can join these competitions as a team. The Competition is composed of several subsequent stages where the participants teams are asked technical and non-technical questions. The PetroBowl competition pitches SPE student chapter teams against each other in a series of quick-fire rounds, answering technical and nontechnical industry-related questions. The contest has grown in size and popularity since its debut in 2002, and in 2015 was taken global with the introduction of six regional qualifier contests