Bakı Ali Neft Məktəbində orduya dəstək aksiyası keçirilib
Böyük ruh yüksəkliyində olan Bakı Ali Neft Məktəbinin tələbələri cəbhədə aprelin 1-dən başlayaraq gedən şiddətli döyüşlərdə rəşadətli ordumuzun düşmənə sarsıdıcı zərbələr endirməsi və hərbiçilərimizə dəstək münasibəti ilə orduya dəstək aksiyası keçiriblər. Azərbaycan əsgərlərinin Qarabağ uğrunda apardığı döyüşlərə dəstək məqsədilə  tələbələr vətənpərvər ruhda əsgər marşı oxuyub və Azərbaycanın üçrəngli bayraqlarını dalğalandırıblar. Tələbələr “Yaşasın Azərbaycan əsgəri!”, “Var olsun vətənimiz! Xar olsun düşmənimiz!”, “İlhamla İrəli! Get qazan zəfərləri!” “Hər şey vətən üçün!”, “Şəhidlər ölməz! Vətən bölünməz!”, “Vətən sənə, canım fəda!”, ”Qarabağ bizimdir! Bizim olacaq!”, “Ordumuzla fəxr edirik!”, “Bir millət-iki Dövlət! Azərbaycan-Türkiyə!”, “Qarabağ üçün vuruşmağa ancaq Ali Baş Komandanın əmrini gözləyirik!” şüarlarıyla ordumuza dəstək nümayiş etdiriblər.
Tədbirdə çıxış edən Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov xalqımızı təbrik edərək Azərbaycan kəndlərini, yaşayış məntəqələrini, hərbi mövqelərimizi şiddətli atəşə tutan Ermənistanın hərbi qüvvələrinə cavab olaraq Azərbaycan ordusunun son günlərdə düşmənə sarsıdıcı zərbələr vurduğunu, Azərbaycanın işğalda olan bir neçə yüksəklikliyi ordumuz tərəfindən azad edildiyi və bununla böyük qürur hissi keçirdiyini bildirib. Rektor Elmar Qasımov qeyd edib ki, ümummilli lider Heydər Əliyev tərəfindən əsası qoyulan bu gün isə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin uğurla davam etdirdiyi siyasət nəticəsində qurulan güclü ordumuzun qəhrəmanlıqları Azərbaycanı günü gündən qələbəyə aparır. Elmar Qasımov beynəlxalq təşkilatların çağırışlarına əməl qoymayan Ermənistanın dəfələrlə cəbhə xəttində təxribata cəhd göstərdiyini lakin Azərbaycan ordusu tərəfindən onlara layiqli cavab verildiyini deyib. O, bütün dünyanın Azərbaycanın haqlı mövqeydə olduğunu bildiyini deyərək Qarabağın tezliklə işğaldan azad olacağına və orada Azərbaycan bayrağının ucaldılacağına əminlik ifadə edib. Rektor Qarabağ uğrunda həlak olmuş şəhidlərimizin xatirəsini yad edərək, onların ruhunun şad olması və torpaqlarımızın bütövlüyü naminə hər kəsi Ali Baş Komandan İlham Əliyevin ətrafında sıx birləşməyi, həmrəy, vətənpərvər ruhda və daima bir olmağa çağırıb.
Bakı Ali Neft Məktəbinin Tədris, elm və beynəlxalq əlaqələr üzrə prorektoru, professor Ramiz Hümbətov son günlərdə cəbhə xəttində yaşanan hadisələrdən böyük qürur hissi keçirdiyini, haqq səsimizi dünyaya çatdırmağa bacardığımızı və Azərbaycan xalqının doğma torpaqlarının erməni işğalçılarından azad etməyə hər an hazır olduğunu deyib. O, Ali Baş Komandan İlham Əliyevin uğurlu siyasəti nəticəsində tezliklə qələbə sevincini Qarabağda qeyd edəcəyimizə əminlik ifadə edib və gənclərə daima belə vətənpərvər ruhda olmalarını arzu edib.
Orduya dəstək aksiyası tədbir iştirakçıların Azərbaycan himninin səsləndirilməsi və torpaqlarımızı Ali Baş Komandanın əmri ilə azad etməyə hər an hazır olduqları şüarları  ilə başa çatıb.
Qeyd edək ki, ölkəmizdə müşahidə olunan böyük ruh yüksəkliyi ərəfəsində  Bakı Ali Neft Məktəbi xalqımıza həmrəy və ordumuza dəstək olaraq Azərbaycanın üçrəngli bayraqlarını Ali Məktəbin inzibati binasının bütün pəncərələrindən dalğalandırır.

Rally to support Azerbaijani army held at BHOS
BHOS students demonstrating the high morale organized the rally in order to support the valiant army of Azerbaijan which starting from April 1 had been hitting adverse positions at the frontline. Guided by the spirit of patriotism BHOS students sang Soldier’s March and hoisted three colored national flag of Azerbaijan to give support to all Azerbaijani soldiers fighting in the name of liberation of Garabakh.
BHOS rector Elmar Gasimov who joined the above said meeting congratulated Azerbaijani nation on the fact that Azerbaijani army crushingly hit Armenian military forces in response to the firing Azerbaijani villages, inhabited areas, military positions by the latter. The liberation of several summits from occupants by Azerbaijani army was stated with the feeling of pride. BHOS rector pointed out that as the result of the policy initially launched by the National Leader of Azerbaijan Haydar Aliyev and successfully continued by the President of Azerbaijan Republic, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev our strong army is heading Azerbaijan to the victory. Elmar Gasimov also stressed that Armenia neglecting repeated warnings of the international organizations resorted to provocations however these acts were prevented by Azerbaijani army. BHOS rector expressed the confidence that all the world knew about rightfulness of Azerbaijani position. He said he was convinced on Garabakh’s liberation from occupants and the hoisting of Azerbaijani flag there. Mentioning the victims of the conflict Elmar Gasimov said that all nation should be united in the name of victims and under the leadership of Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev.
BHOS vice rector on training, science and international relations Ramiz Humbatov emphasized the readiness of Azerbaijani nation to liberate all occupied territories of Azerbaijan and that it would be possible owing to the successful policy of President of Azerbaijan Republic, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev.
The rally terminated by singing of the National anthem of Azerbaijan and shouting out slogans on readiness to liberate occupied Azerbaijani territories under the leadership of Supreme Commander-in-Chief.