BANM-də Lənkəran İstək liseyinin şagirdləri ilə görüş keçirilib
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) Lənkəran “İstək” liseyinin şagirdləri ilə görüş keçirilib. Görüşdə liseyin müəllimləri və şagirdləri, BANM-in Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı və İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Zeynab Kazımova iştirak ediblər.
Tədbiri açan Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Tələbələrlə iş şöbəsinin rəisi Həbibə Sadıqlı şagirdləri salamlayıb və Ali Məktəbdə görməkdən məmnunluq ifadə edib. H.Sadıqlı təqdimatla çıxış edərək, şagirdlərə BANM-in yaranma tarixi, fəaliyyət istiqamətləri, yeni kampusu, illər üzrə ümumi statistik göstəriciləri, BANM-in ixtisasları üzrə minimal keçid balları, əməkdaşlıq etdiyi xarici şirkətlər və ali təhsil müəssisələri, tədris proqramları, daxili qaydaları, yerli və transmilli şirkətlərdə təşkil olunan təcrübələr, seminarlar və BANM-in fəaliyyətinin digər istiqamətləri haqqında geniş məlumat verib. BANM-in 2015/2016-cı tədris ili üçün tələbə qəbulunun əsas göstəricilərinə görə liderlik mövqeyini saxladığını və bütün göstəricilərə görə dinamika müşahidə olunduğunu vurğulayıb.
Ali Məktəbin İctimaiyyətlə əlaqələr şöbəsinin rəisi Zeynab Kazımova çıxış edərək, BANM-in abituriyentlər üçün ən cəlbedici və nüfuzlu ali təhsil müəssisəsi olduğunu vurğulayıb və şagirdlərə gələcəkdə burada təhsil almağı tövsiyə edib. Zeynab Kazımova BANM-də oxumağın gələcəkdə onların əsl peşəkar mühəndislər və neftçilər olmaqla yanaşı, şəxsiyyət kimi yetişməsinin qarantı olduğunun deyib.

BHOS hosts the meeting with the students of Istek (Aspiration) Lyceum
The meeting with the students of ‘Istek’ lyceum from Lankaran was held at BHOS. The meeting gathered students and teachers of the mentioned lyceum as well as head of BHOS student affairs’ department Habiba Sadigli and head of BHOS Public relations department Zeynab Kazimova.
Opening the meeting head of BHOS student affairs’ department Habiba Sadigli welcomed students and expressed that she was pleased to see them at the higher school. Then she gave detailed information about BHOS history, new campus, overall statistic information, minimal entrance points necessary to be admitted to BHOS, foreign companies and higher educational institutions - BHOS partners, educational programmes, internal regulations, local and transnational companies where BHOS students took internships, workshops and other activity directions of the higher school. Habiba Sadigli’s presentation also contained information on maintaining leadership position by BHOS following Academic year 2015/16 based on main indicators referred to students’ admission and observed dynamics referred to all indexes.
In her speech head of BHOS public relations department Zeynab Kazimova talked about BHOS as the most attractive higher school in the country for the students advising them to apply to this very institution. Zeynab Kazimova said that studying at BHOS would ensure students’ becoming professional engineers in future contributing to their personal formation.
After questions and answers session students had chance to familiarize with lecturing halls, laboratories and the model of BHOS campus. In conclusion students and teachers of the schools thanked BHOS management for organization of such meeting.