Bakı Ali Neft Məktəbi Beynəlxalq sərgidə təmsil olunub
Bakı Ali Neft Məktəbi (BANM) Türkiyə Respublikasının İstanbul şəhərində Avrasiya Universitetlər Birliyi tərəfindən keçirilmiş Avrasiya Beynəlxalq Ali Təhsil Sammiti çərçivəsində təşkil olunmuş sərgidə ayrıca stendlə təmsil olunub. Sərgidə BANM-lə yanaşı, Azərbaycanın bir sıra ali təhsil müəssisələri də iştirak ediblər.
Türkiyə, İtaliya, ABŞ, Qazaxıstan və Almaniyanın ali təhsil müəssissələrinin, o cümlədən Avropa Tələbə Xidmətləri Mərkəzi, DAAD, Study in Turkey, Study Portal və Mezun təşkilatlarının stendlərinin də nümayiş olunduğu sərgidə BANM haqqında geniş məlumatlar, nəşrlər göstərilib.
Xatırladaq ki, Avrasiya Universitetlər Birliyi tərəfindən keçirilmiş Avrasiya Beynəlxalq Ali Təhsil Sammitinin məqsədi Avropa, Asiya, Yaxın Şərq, Afrika və Sakit Okean regionunda fəaliyyət göstərən müxtəlif universitetlərin nümayəndələri arasında elmi-texniki, iqtisadi və mədəni əməkdaşlığın qurulması və mövcud əməkdaşlığın genişləndirilməsi istiqamətində geniş müzakirələrin və fikir mübadiləsinin aparılması olmuşdur.

BHOS represented at the International exhibition
BHOS was represented at the exhibition held in the frames of Eurasian Higher Education Summit in Istanbul, Turkey. Along with BHOS a number of the higher educational institutions of Azerbaijan were also represented at the exhibition.
The exhibition that showcased peculiarities of the higher educational institutions from Turkey, Italy, USA, Kazakhstan and Germany including achievements and advantages of such organizations as the European Students’ Service Center, DAAD, Study in Turkey, Study Portal and Alumni groups became also the venue for manifestation and promotion of BHOS related broad information including publications.
It should be pointed out that the purpose of organization of Eurasian Higher Education Summit by Eurasian Universities Union was to provide opportunities to hold view exchange, discussions, establishing economic and cultural relations between representatives of the universities from Europe, Asia, Middle East, Africa and Pacific Ocean.