Bakı Ali Neft Məktəbi “TEKNOFEST 2026”nın finalında ölkə üzrə ən çox komanda ilə iştirak edəcək
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) 36 komandası 30 sentyabr - 4 oktyabr tarixlərində Türkiyədə keçiriləcək “TEKNOFEST 2026”nın final mərhələsinə vəsiqə qazanıb.
Bu nəticə ilə BANM ölkə üzrə finalda ən çox komanda ilə təmsil olunan ali təhsil müəssisəsidir.
Komandalar maliyyə texnologiyaları, kənd təsərrüfatı texnologiyaları, mədən texnologiyaları, Pardus xəta aşkarlama və təklif yarışması, blokçeyn texnologiyaları, universitet tələbələrinin tədqiqat layihələri, sıfır tullantı və dairəvi iqtisadiyyat, asılılıqlarla mübarizə texnologiyaları və Roboliq olmaqla ümumilikdə 9 kateqoriyada innovativ layihələrini təqdim edəcəklər.
Layihələr süni intellekt, rəqəmsallaşma, dayanıqlı inkişaf, ekoloji problemlərin həlli, istehsal proseslərinin optimallaşdırılması və müasir təhlükəsizlik texnologiyaları kimi aktual istiqamətləri əhatə edir.

Baku Higher Oil School to Participate in TEKNOFEST 2026 Final with the Largest Number of Teams in the Country
36 teams from Baku Higher Oil School (BHOS) have qualified for the final stage of TEKNOFEST 2026 to be held in Turkey from September 30 to October 4.
With this achievement, BHOS has become the higher education institution in the country with the largest number of teams advancing to the competition’s final.
The teams will present their innovative projects across nine categories: financial technologies, agricultural technologies, mining technologies, the Pardus Suggestion and Bug Finding Competition, blockchain technologies, university students’ research projects, zero waste and circular economy, anti-addiction technologies, and Roboliq.