Bakı Ali Neft Məktəbi Bilik sərgisində
Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) tələbələri Bakı İstedadlar Təhsil Kompleksində Bakı Ali Neft Məktəbi, Bakı İstedadlar Təhsil Kompleksi, Qafqaz Universiteti və STEM təhsil mərkəzinin birgə təşkilatçılığı ilə keçirilən “Bilik sərgisi”ndə iştirak ediblər. Bakı İstedadlar Təhsil Kompleksinin 7-10-cu sinif şagirdlərinin, Bakı Ali Neft Məktəbi, Qafqaz Universiteti, STEM təhsil mərkəzinin tələbələrinin iştirakı ilə keçirilən sərgidə sözügedən təhsil müəssisələrinin tələbə və şagirdləri dərsdə təbiət fənləri üzrə öyrəndikləri nəzəri bilikləri praktiki işlərlə nümayiş etdirmək imkanı əldə ediblər.
Sərginin açılış mərasimində iştirak edən Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov və Bakı İstedadlar Təhsil Kompleksinin direktoru Sigve Austheim açılış lentini kəsiblər. Rektor Elmar Qasımov sərginin əhəmiyyətindən söz açaraq tələbələrin və şagirdlərin öz biliklərini nümayiş etdirərək əldə etdikləri təcrübənin gələcəkdə onların mütəxəssis kimi formalaşmasına müsbət təsir göstərəcəyini vurğuladı. O, bildirdi ki, şagirdlərin təbiət elmlərinə marağının artmasında belə tədbirlərin təşkil olunmasının çox böyük rolu var. O, bütün iştirakçıları ilk bilik sərgisi münasibətilə təbrik etdi və uğurlar arzuladı.
Bakı İstedadlar Təhsil Kompleksinin direktoru Sigve Austheim, Edexcel Beynəlxalq təhsil mərkəzinin nümayəndələri də təşkil olunan ilk bilik sərgisi münasibətilə kollektivi təbrik etdilər və yeni nailiyyətlər arzuladılar.
Qeyd edək ki, 30-dan çox layihənin nümayiş olunduğu bu sərgidə “Ekologiya” kateqoriyasında seçilən qalib şagirdlər BİTK-i dünyanın müxtəlif ölkələrində təşkil olunan Beynəlxalq Layihə Olimpiadalarında təmsil edəcəklər.

BHOS at Knowledge Exhibition
BHOS students participated at knowledge exhibition at Baku Talents Education Complex jointly organized by BHOS, Baku Talents Education Complex, Caucasus University and STEM education center. During the exhibition which gathered the students of Baku Talents Education Complex, BHOS, Caucasus University, STEM education center the said students were granted opportunities to demonstrate theoretical knowledge on natural sciences they gained in practice.
BHOS rector Elmar Gasimov and Baku Talents Education Complex principal Sigve Austheim attended the opening ceremony.
Speaking about the significance of the exhibition BHOS rector Elmar Gasimov stressed that ability of students to practically demonstrate theoretical knowledge would positively affect their formation as future specialists. He made known that this kind of events would rekindled the interests of students in natural sciences. He congratulated all participants of the exhibition and wished them all the best.
Baku Talents Education Complex principal Sigve Austheim and representatives of Edexcel international education center congratulated the attendees on the occasion of organization of knowledge exhibition for the first time and wished them further success.
It should be pointed out that the selected students who won competition in the category ‘Ecology’ during the exhibition where more than 30 projects were showcased would represent Baku Talents Education Complex at the International Project Contests to be held abroad.