Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov YAP tərəfindən təltif olundu
Yeni Azərbaycan Partiyasının (YAP) Gənclər Birliyinin 2 fevral Gənclər günü münasibətilə keçirdiyi təntənəli mərasimdə ölkəmizin ictimai-siyasi həyatında fərqlənən gənclər mükafatlandırılıblar. Onların arasında Bakı Ali Neft Məktəbinin rektoru Elmar Qasımov da var. Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini, Yeni Azərbaycan Partiyası Sədrinin müavini – icra katibi Əli Əhmədov rektor Elmar Qasımova mükafatı təqdim edib.
Xatırladaq ki, tədbirdə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin uğurlu gənclər siyasətinə həsr edilmiş “Mən hər bir Azərbaycan vətəndaşının Prezidentiyəm” video çarxı və Yeni Azərbaycan Partiyasının Gənclər Birliyinin 2015-ci il ərzində fəaliyyətinə həsr edimiş video çarx nümayiş olunub. Azərbaycan Respublikası Baş nazirinin müavini, Yeni Azərbaycan Partiyası Sədrinin müavini – icra katibi Əli Əhmədov tədbirdə çıxış edərək YAP Gənclər Birliyinin üzvlərini, eləcə də bütün ölkə gəncliyini Gənclər Günü münasibətilə təbrik edib. Milli Məclis sədrinin I müavini, YAP Siyasi Şurasının üzvü Ziyafət Əsgərov, Milli Məclis sədrinin müavini, YAP İdarə Heyətinin üzvü Bahar Muradova çıxış edərək Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyevin uğurlu gənclər siyasətindən, gənclərin ölkəmizin ictimai-siyasi həyatında fəal iştirakından, YAP Gənclər Birliyinin uğurlu fəaliyyətindən bəhs ediblər. Yeni Azərbaycan Partiyasının Gənclər Birliyinin fəal üzvləri tədbirdə çıxış edərək bu gün ölkəmizdə uğurla davam etdirilən gənclər siyasətindən, dövlətin gəncliyin inkişafına qayğısından söz açıblar.

Youth representatives distinguished in social and political life of our country received award during the ceremonial meeting of Youth Union of New Azerbaijan Party on the occasion of youth day celebrated February 2. BHOS rector Elmar Gasimov was amongst the award receivers. Deputy prime minister of Azerbaijan Republic, deputy chair of New Azerbaijan Party, executive secretary Ali Ahmadov presented award to BHOS rector.
Video record ‘I am the President of every citizen of Azerbaijan’ dedicated to the successful youth policy of the President of Azerbaijan Republic Ilham Aliyev and the record dedicated to the activity of Youth Union of New Azerbaijan Party in 2015 were demonstrated during the meeting.
Taking the floor at the event Ali Ahmadov congratulated all members of Youth Union of New Azerbaijan Party and all youth of the country.
Addressing the audience first deputy chair of the national parliament, member of political board of New Azerbaijan Party Ziyafat Askarov, deputy chair of the national parliament, member of executive board of New Azerbaijan Party Bahar Muradova talked about successful youth policy by the President Ilham Aliyev, active involvement of youth in social and political life of our country, successful activity of Youth Union of New Azerbaijan Party.
Active members of Youth Union of New Azerbaijan Party emphasized current successful youth policy and the care and attention showed by the government to youth development.