Bakı Ali Neft Məktəbinin prorektoru Dünya Enerji Universitetləri Assosiasiyasının Katiblik görüşlərində iştirak edib
Bakı Ali Neft Məktəbinin () Strateji inkişaf üzrə prorektoru Güldənə Hidayətli Çin Neft Universitetinin təşkil etdiyi Dünya Enerji Universitetləri Assosiasiyasının () Katiblik görüşlərində iştirak edib.
O, Pekin şəhərində keçirilən görüşlərdə Bakı Ali Neft Məktəbi haqqında təqdimatla çıxış edib.
Tədbirlərdə Dünya Enerji Universitetləri Assosiasiyasına üzv olan ali təhsil müəssisələri və institutları arasında yeni əməkdaşlıqların qurulması, birgə akademik proqramların hazırlanması, tələbə və akademik heyət mübadiləsi, birgə proqramları və layihələri, həmçinin birgə tədqiqatların aparılması və sosial layihələrin təşkili məsələləri müzakirə olunub.
BANM-in prorektoru, eyni zamanda, Bakı Ali Neft Məktəbi ilə Çin Neft Universitetinin birgə təşkil etdiyi Yay Məktəbi layihəsinin genişləndirilməsi imkanları barədə də fikir mübadiləsi aparıb. Çin Neft Universitetinin tələbə və müəllim heyəti BANM tərəfindən təşkil olunan bu proqramı yüksək qiymətləndirib.
Prorektor bir sıra universitetlərlə potensial əməkdaşlıq perspektivlərini müzakirə etmək üçün ayrıca görüşlər də keçirib.

Vice-Rector of Baku Higher Oil School participates in Secretariat Meeting Convenes of Worldwide Energy University Network
Vice-Rector for Strategic Development of Baku Higher Oil School (BHOS) Guldana Hidayatli participated in the Secretariat Meeting Convenes of the Worldwide Energy University Network (WEUN), organized by the China University of Petroleum.
She made presentations about Baku Higher Oil School at the meetings held in Beijing.
The meetings discussed issues related to establishing new international partnerships between higher education institutions and WEUN member research institutes, developing joint academic programs, carrying out student and faculty exchanges, implementing joint internship programs and exchange projects, conducting joint research activities, and organizing social projects.
BHOS Vice-Rector Guldana Hidayatli also exchanged views on the possibilities of expanding the Summer School project, jointly organized by Baku Higher Oil School and the China University of Petroleum.
The students and faculty of the China University of Petroleum highly praised this project organized by BHOS.
The Vice-Rector also held separate meetings with a number of universities to discuss potential cooperation prospects.