Çin Xalq Respublikasının səfiri BANM-da olub
Çin Xalq Respublikasının ölkəmizdə yeni təyin olunmuş fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Lu Meyin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyəti Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) olub.
Görüş çərçivəsində səfir Lu Mey BANM-ın rektoru Elmar Qasımovla görüşüb. Tələbələrin Çində təhsil imkanları, təqaüd proqramları və təhsil sahəsində əməkdaşlıq perspektivləri müzakirə edilib.
Səfər çərçivəsində qəbul imtahanlarında yüksək nəticə göstərmiş və BANM-da təhsil almaq istəyən abituriyentlərlə də görüş keçirilib. Səfir Lu Mey abituriyentlərə uğurlar arzulayaraq, gələcəkdə Çində təhsil almaq imkanlarından bəhs edib.

Ambassador of People's Republic of China visits BHOS
A delegation led by the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to our country, Ms. Lu Mei, visited Baku Higher Oil School (BHOS).
As part of the visit, Ms. Lu Mei met with BHOS Rector Elmar Gasimov. During the meeting, they discussed opportunities for students to study in China, scholarship programs, and prospects for cooperation in the field of education.
The visit also included a meeting with applicants who had achieved high scores in entrance exams and expressed a desire to study at BHOS. Ms. Lu Mei wished the applicants success and informed them about the opportunities for higher education in China.