BANM komandaları İtaliyanın “Maire” şirkətinin müsabiqəsində qalib oldu
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Daha yaxşı enerji keçidi üçün həllər hansılardır?” adlı müsabiqənin bağlanış mərasimi keçirilib.
Tədbirdə BANM rektoru Elmar Qasımov, İtaliyanın “Maire” şirkətinin Azərbaycan, Türkiyə və Gürcüstan bölgəsi üzrə vitse-prezidenti Lucio Negro, Mərkəzi Asiya, Xəzər və Türkiyə regionu üzrə vitse-prezidenti Nikolo Heilpern, İtaliyanın Bakıdakı Səfirliyinin birinci katibi cənab Marvin Seniga, eləcə də “Maire”-nin Layihə mühəndisi və BANM məzunu Zərifə Orucova və İnsan resursları üzrə meneceri Aida Bəşirova iştirak ediblər. Şirkətin İnstitsional Əlaqələr, Kommunikasiya və Davamlılıq üzrə vitse-prezidenti Nicolais Carlo olmaqla, bir sıra nümayəndələri isə onlayn formatda tədbirə qoşulublar.
Müsabiqənin qalibi “Block Power” və “Climasel” komandaları olub və hər komandaya 3000 AZN məbləğində pul mükafatı təqdim edilib.
“Block Power” komandası:
Anar Nəcəfli ( kapitan ) - Proseslerin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, IV kurs
Fidan Kərimli - Proseslerin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, IV kurs
Nicat Piriyev - Proseslerin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, IV kurs
Sahib Rzayev - Kompüter mühəndisliyi, IV kurs
Rəvan Quluzadə - Proseslerin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi, IV kurs
“Climasel” komandası:
Fatimə Nəsirova- Kimya mühəndisliyi, III kurs
Xəyalə Miriyeva - Kimya mühəndisliyi, III kurs
Zərifə Əsədullayeva - Kimya mühəndisliyi, III kurs
Aydan Eyvazova - Biznesin idarə edilməsi, III kurs
Qüdrət Abbaslı - Biznesin idarə edilməsi, III kurs
Ümumilikdə BANM-dan 37 komanda müraciət edib.
Məqsəd tələbələrin enerji keçidi sahəsində innovativ ideyalar irəli sürməsinə dəstək vermək və bu sahədə beynəlxalq təcrübəni bölüşməkdir.

The Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR hosted the closing ceremony of the "What are the solutions for better energy transition?" competition.
The ceremony was attended by BHOS Rector Elmar Gasimov, Maire Vice-President for Azerbaijan, Turkey and Georgia Lucio Negro, Maire Vice-President for Central Asia, the Caspian region and Turkey Nicolo Heilpern, First Secretary of the Italian Embassy in Baku Marvin Seniga, Maire Project Engineer, BHOS graduate Zarifa Orujeva, and Maire Human Resources Manager Aida Bashirova.
A number of Maire representatives, including Vice President for Institutional Relations, Communications and Sustainability Nicolais Carlo, joined the event online.
The winners of the competition were Block Power and Climasel teams, each of which received a cash prize of 3000 manat.
The Block Power team:
Anar Najafli (Captain) - Process Automation Engineering, 4th year
Fidan Karimli - Process Automation Engineering, 4th year
Nijat Piriyev - Process Automation Engineering, 4th year
Sahib Rzayev - Computer Engineering, 4th year
Ravan Guluzade - Process Automation Engineering, 4th year
The Climasel team:
Fatima Nasirova - Chemical Engineering, 3rd year
Khayala Miriyeva - Chemical Engineering, 3rd year
Zarifa Asadullayeva - Chemical Engineering, 3rd year
Aidan Eyvazova - Business Administration, 3rd year
Gudrat Abbasli - Business Administration, 3rd year
A total of 37 teams from BHOS applied for the competition.
The aim of the competition, organized by the Italian company Maire, was to support students in developing innovative ideas in the field of energy transition and to share international experience in this field.