BANM-da “Cheers2Career peşəkar tanışlıq tədbiri uğurla təşkil edilib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbinin (BANM) Neftçi Mühəndislər Cəmiyyəti (SPE BANM) ilə birgə tələbələr və sənaye mütəxəssislərini bir araya gətirən “Cheers2Career” peşəkar tanışlıq tədbirini uğurla təşkil edib.
Tədbirin açılışında BANM-in rektoru Elmar Qasımov çıxış edərək tələbələrin peşəkar inkişafının əhəmiyyətini vurğulayıb və bu kimi təşəbbüslərin onların gələcək karyeralarına müsbət təsir göstərəcəyini bildirib.
Tədbirdə "SOCAR Karbamid", bp, İRİA, "Technip Energies", SOCAR KBR, "PAŞA Holding", SLB, "Halliburton", "Kapital Bank", BCG, "Azerconnect Group", KPMG kimi nüfuzlu qurum və şirkətlərin nümayəndələri iştirak ediblər.
Sənaye üzrə mütəxəssislər və tələbələr arasında interaktiv müzakirələr aparılıb, qonaqlar öz təcrübələrini bölüşüb və potensial karyera imkanlarını dəyərləndiriblər.
Tədbirin təşkilatçılığını BANM-ın Neft-qaz mühəndisliyi ixtisasının III kurs tələbələri Nihad Əliyev və Alişan Əliyev həyata keçirib.

SOCAR, together with the Society of Petroleum Engineers (SPE BHOS) of Baku Higher Oil School (BHOS), successfully organized the “Cheers2Career” professional networking event, which brought together students and industry professionals.
Speaking at the opening of the event, BHOS Rector Elmar Gasimov emphasized the importance of students' professional development, noting that such initiatives will have a positive impact on their future careers.
Representatives of such prestigious organizations and companies as SOCAR Karbamid, BP, IRIA, Technip Energies, SOCAR KBR, PASHA Holding, SLB, Halliburton, Kapital Bank, BCG, Azerconnect Group, and KPMG attended the event.
Interactive discussions were held between industry experts and students, with guests sharing their experiences and evaluating potential career opportunities.
The event was organized by Nihad Aliyev and Alishan Aliyev, third-year students at the Petroleum Engineering Department of BHOS.