BANM-da "Sabahın alimləri" mükafatlandırıldı
Bakı Ali Neft Məktəbində “Sabahın alimləri” XIV Respublika layihə müsabiqəsinin mükafatlandırma mərasimi keçirilib.
Tədbirdə elm və təhsil nazirinin müavini Firudin Qurbanov, eləcə də Elm və Təhsil Nazirliyinin İnformasiya Texnologiyaları İnstitutunun baş direktoru, akademik Rasim Əliquliyev çıxış ediblər. Bildirilib ki, “Sabahın alimləri” layihəsi şagirdlərin tədqiqatçılıq bacarıqlarının formalaşmasında mühüm rol oynayır və onların gələcəkdə beynəlxalq elmi arenada uğur qazanmasına imkan yaradır.
Tədbirdə 1, 2 və 3-cü yerlərin qaliblərinə diplom və medallar, fərqlənən şagirdlərə xüsusi mükafatlar, iştirakçıların hər birinə isə sertifikatlar təqdim olunub. Qalib layihələrin elmi rəhbərlərinə isə təşəkkürnamələr veriləcək.
Müsabiqə Elm və Təhsil Nazirliyi və Təhsil İnstitutunun təşkilatçılığı, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyası (AMEA), Heydər Əliyev Mərkəzi və Azərbaycan Təhsil İşçiləri Azad Həmkarlar İttifaqı Respublika Komitəsinin tərəfdaşlığı və Bakı Ali Neft Məktəbinin ev sahibliyi ilə keçirilib.
Məqsəd elmi-tədqiqat və yaradıcılıq potensialı olan istedadlı şagirdləri aşkara çıxarmaq, onların bacarıqlarını inkişaf etdirməkdir.

‘Scientists of Tomorrow’ awarded at BHOS
The award ceremony for the winners of the XIV Republican Project Contest "Scientists of Tomorrow" was held at Baku Higher Oil School.
Deputy Minister of Science and Education Firudin Gurbanov and General Director of the Institute of Information Technologies, Academician Rasim Aliguliyev spoke at the event.
It was noted that the contest plays an important role in shaping students' research skills, enabling them to succeed in the international scientific arena.
At the event, diplomas and medals were presented to the winners of 1st, 2nd, and 3rd places, special awards were presented to distinguished students, and certificates were presented to all participants. The scientific supervisors of the winning projects will be awarded Certificates of Appreciation.
The contest, hosted by Baku Higher Oil School, was organized by the Ministry of Science and Education and the Institute of Education, in partnership with the Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS), the Heydar Aliyev Center and Azerbaijan Education Workers Free Trade Union Republican Committee.
The goal was to identify talented students with research and creative potential and develop their skills.