Bakı Ali Neft Məktəbində imtahanlar davam edir
Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) qış imtahan sessiyası davam edir. Belə ki, BANM-in “Kimya mühəndisliyi”, “Neft-qaz mühəndisliyi” və “Proseslərin avtomatlaşdırılması mühəndisliyi” ixtisası üzrə təhsil alan tələbələri imtahan verirlər.
Qeyd edək ki, BANM-də 2015/2016-cı tədris ilinin qış imtahan sessiyasının təşkili ilə bağlı Ali Məktəbin rektoru Elmar Qasımov müvafiq əmr imzalayıb. Əmrə əsasən, imtahanlar yanvarın 7-dən 25-dək keçiriləcək.
Xatırladaq ki, BANM-də iki ixtisas - “Neft-qaz mühəndisliyi” və “Kimya mühəndisliyi” ixtisası üzrə imtahanlar Böyük Britaniyanın Heriot-Vatt Universiteti ilə paralel olaraq eyni günlərdə və saat fərqi nəzərə alınaraq eyni saatda keçirilib. Heriot-Vatt Universitetindən Bakı Ali Neft Məktəbinə ezam edilmiş heyət orada tərtib olunmuş imtahan sualları əsasında imtahanları təşkil edib, onların gedişinə nəzarət ediblər.

Winter session is continuing at BHOS. Currently BHOS students studying in the Chemical Engineering, Petroleum Engineering and Process Automation Engineering programmes are taking exams.
BHOS rector Elmar Gasimov has signed the order on organizing the winter session at BHOS for Academic year 2015/16. According to the order the exams will be held from January 7 to January 25.
The exams on Petroleum Engineering and Chemical Engineering specializations at BHOS were held simultaneously with the Heriot-Watt University, UK, on the same days and at the same time taking into account the time difference between Azerbaijan and UK. The delegation representing Heriot-Watt University visited BHOS to invigilate exams the questions of which were prepared in UK.