BANM-da “Yüksəliş” müsabiqəsinin tələbə mentorluq proqramının açılış mərasimi keçirilib
SOCAR-ın Bakı Ali Neft Məktəbində (BANM) “Yüksəliş” müsabiqəsinin tələbə mentorluq proqramının rəsmi açılış mərasimi baş tutub.
Tədbirdə Gənclər və idman nazirinin müavini, “Yüksəliş” müsabiqəsinin İşçi qrupunun rəhbəri Fərhad Hacıyev, müsabiqənin qalibləri, mentorlar və tələbələr iştirak ediblər.
Açılış nitqi ilə çıxış edən #rektor Elmar Qasımov “Yüksəliş” müsabiqəsinin gənclərin inkişafına və karyeralarına töhfə verdiyini, mentorluq proqramının isə onlar üçün mühüm platforma olduğunu bildirib.
Öz növbəsində, Fərhad Hacıyev “Yüksəliş” müsabiqəsinin uğurlarını və gənclərin inkişafına töhfəsini vurğulayaraq, iştirakçılara uğurlar arzulayıb.
Sonda müsabiqəsinin qalibləri tərəfindən mentorluq proqramının məqsədləri və gələcək fəaliyyətləri barədə məlumat verilib.

BHOS hosts opening ceremony of Student Mentoring Program of “Yüksəliş” competition
The Baku Higher Oil School (BHOS) of SOCAR hosted the official opening ceremony of the Student Mentoring Program of the “Yüksəliş” competition.
The event was attended by Deputy Minister of Youth and Sports, Head of the Working Group of the “Yüksəliş” competition Farhad Hajiyev, competition winners, mentors and students.
In his opening speech, BHOS Rector Elmar Gasimov noted that “the ‘Yüksəliş’ competition promotes the development and career growth of young people, and the Mentoring Program serves as an important platform for them”.
In turn, Farhad Hajiyev emphasized the success of the “Yüksəliş” competition and its contribution to the development of youth, and wished the participants success.
In conclusion, the competition winners informed the gathering about the goals and future activities of the Mentoring Program.